Cilt Sorunlarına Kürlerle Çözüm

Cilt Sorunlarına Kürlerle Çözüm
24 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Cilt Sorunlarına Kürlerle Çözüm

Cilt sorunları herkesin karşılaştığı bir sorundur. Bu sorun kadın erkek farketmeksizin herkeste görülür. Kadınlarda makyaj ürünlerinin kullanımı sonrası da çok fazla sayıda cilt kusurunun oluştuğu bilinmektedir. Cilt sorunları arasında genetik faktörlerin etkisi olabileceği gibi doğal etkenlerin de etkisi çok fazladır. Havaya göre bile ciltte kuruluk ve benzeri sorunlar meydana gelmektedir. Cilt sorunların yaşam tarzı, beslenme koşullarının da etkisi çok fazladır. Fazla vitamin tüketilmediğinde ciltte sarılık, kuruluk gibi sorunlar oluşur. Cilt sorunlarının oluşmasında etki eden faktörlerden birisi de psikolojik etmenlerdir. Stres, çok yoğun saatlerde çalışma gibi sorunlar sebebiyle ciltte yorgunluk, parlaklıkta azalma belirtileri ortaya çıkar. Göz altlarında morarma meydana gelerek sağlıksız bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olur. Bunun dışında en büyük cilt sorunlarından birisinin sivilce olduğu bilinmektedir. Hem genetik, hem beslenme alışkanlıkları hem de stres sebebiyle meydana gelen sivilceleri gidermek oldukça zorlayıcı bir işlemdir. Akne ve benzeri sorunlar da cilt sorunları arasında en çok görülen sorunlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Cilt sorunlarına kürlerle çözüm bulmak çoğu kadının yaptığı birşeydir. Bu kürler doğal ve etkili ürünlerdir.

Ciltteki Kılcal Damarları Gideren Losyon

Cilt sorunlarından birisi de ciltte gözle görülür hale gelen kılcal damarlardır. Bu sorun kişide hem kötü bir görüntü hem de sağlıksız bir izlenim oluşmasına yol açmaktadır. Bu sorunun giderilmesinde etkili olan malzemelerden birisi at kestanesi yapıdır. At kestanesi yağı kılcal damarların görünümünü azaltmaktadır. At kestanesi yağı aynı zamanda ciltteki kırışıkları önlemekte, vücuttaki çatlaklara da iyi gelmektedir. At kestanesi kürü için gerekli malzemeler aşağıda yer almaktadır.Malzemeler:

  • Rende
  • 4 ya da 5 tane At kestanesi
  • 2 su bardağı su

Yapılışı:

Bu kürde at kestanesinin kabuğu gereklidir. Öncelikle at kestanelerinin kabukları rende yardımı ile rendelenir. Sonrasında bu cam kavanoza konulur ve burada bekletilir. Sonra da bu kavanozun üstüne sızma zeytinyağı aktarılır. Kavanozun üstü örtülene kadar zeytinyağı kullanmak yeterli olacaktır. Sonrasında bu kavanoz 20 gün boyunca güneş altında bekletilmeli ve dinlendirilmelidir. Dinlendirilen kür 20 gün sonunda süzülmelidir. Süzülen kür her sabah olmak üzere bir süre boyunca kılcal damarların yoğun olduğu bölgeye sürülmelidir. Bu işlemin bir ay boyunca sürdürülmesi önemlidir. Kullanım sonrası kılcal damarlarda azalma olduğu gözlenecektir.

Doğal Cilt Nemlendirici Kür

Cilt sorunlarına kürlerle çözüm için hazırlanan kürler arasında nemlendirici etkisi olan ürünler çok sorulmaktadır. Nemlendirici kullanmak çok önemlidir. Bunun için kozmetikçilerden alınan kremler yerine hazırlanan bu kür kullanılabilir.

Malzemeler:

  • 1 salatalık
  • 1 litre süt
  • 3 yaprak marul

Yapılışı:

Nemlendirici kür için salatalık, süt ve marul blendıra konulur ve rendelenir. Sonrasında oluşacak karışım pişirilmesi, ezildikten sonra süzülmelidir. İçine bir miktar tatlı badem yapı katılmalı, karıştırılmalı ve ürün cilde sürülmelidir. Bu ürün cilt temizliği için de kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git