Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Gündelik hayatımızda cilt temizliği oldukça önemlidir. Cilt temizliğinin sivilce ve siyah noktaları önlemek için yapılması gereklidir. Bunun yanı sıra makyaj yüzünden cilt tam anlamıyla yıkanarak temizlenmezse kalıntılar kalabilir. Cildin daima canlılığını koruması ve enerjik gözükmesi için cilt temizliğini sabah akşam düzenli olarak yapılmasına özen gösterilmelidir. Böylelikle dış etkenlere karşı da cilt kendini korumaya geçer. Cilt temizliğinin sağlanması için birçok ürün bulunmaktadır. Bunlar içerisinde süt ve yağ bulunan makyaj temizleyicileri, jel ve losyonlardır. Bunların dışında makyaj temizleme mendilleri de bulunmaktadır.

Bu ürünler ile cilt temizliği düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Cilt temizliğinde kullandığınız ürünler ile cilt yapısına uyan ürünler aynı derecede olmalıdır. Bu ürünler ciltte tahriş ve kızarıklık sorunu yaratmaz. Özellikle su ile temizlemek isterseniz köpüren temizleyicileri kullanabilirsiniz. Bu ürünler su ile temas ettiği için yüzünüz tamamen temizlenmiş olacaktır. Yalnızca su kullanarak makyaj temizlenmez. Kozmetik ürünlerinin yapısı bakımından onlarla etkileşen cilt temizleme ürünleri kullanılması gereklidir. Cildinizi temizlerken soğuk ya da ılık su kullanmayınız. Cilt sıcaklığınızda ya da biraz ısısı yüksek olan su ile temizleyiniz. Böylelikle cildiniz yumuşaklık kazanarak ürün yüzü daha iyi temizler. Cilt tamamen temizlendikten sonra temiz bir havlu ya da kâğıt peçete ile yüzü çizmeden kurutulmalıdır. Daha sonra cilt yapınıza göre nemlendirici kullanılmalıdır. Nemlendirici sürülmediği takdirde cilt kuruyarak dökülmelere neden olabilir.Sabunlar İle Cilt Temizleme

Eskiden beri bilinen sabunun cilt temizliğine katkısından çok zararı bulunmaktadır. Sabun cildi kurutarak dayanıksız olmasına neden olur. Bu yüzden cilt temizliği için sabun önerilmez.

Temizleme Jelleri

Hem karma hem de yağlı ciltlere göre uyum sağlayan temizleme jelleri yumuşak formda olup, cildi derinlemesine temizlemeye yardımcı olur. Bu jeller cildi tahriş etmeyerek temizlemektedir. Ayrıca cildi yıkadıktan sonra da kurutmaz. Temizleme jelleri yüz fırçaları ile kullanıldığı takdirde daha büyük işlev sağlayacaktır. Fakat kullanılan fırçanın yumuşak olup cildi çizmemesi gerekmektedir. Eğer fırça kullanmaktan hoşlanmazsanız temizleme süngerlerini de jel ile birlikte kullanabilirsiniz.

Krem İle Temizleme

Özellikle kuru ciltlerin tercih edeceği temizleme yöntemlerindendir. Oldukça yumuşak yapıda olması sebebi ile cilde nem vererek yumuşamasını sağlar. Kızarıklıklar için de iyi gelmesi sebebiyle cildin ferahlamasını sağlar. Bunun yanı sıra makyaj temizleme sütleri de oldukça kullanılan bir üründür çok yoğun yapılan makyajları çıkartmak için en iyi yöntemlerden biridir. Temizleme sütünü göz pedine dökerek yüzünüzde yavaş yavaş gezdirin. Makyajın pamuğa geçtiğini göreceksiniz. Göz makyajı temizliği için oldukça işe yarayan bu süt, gözdeki rimelleri anında çıkartacak ve kirpikleri yolmayacaktır. İçerisinde bulunan nem oranı ile cildin nemini sağlar. Cilde yumuşaklık verir.

Temizleme Mendilleri

Az makyaj yapıldığı zaman kullanılması uygundur. Kullanımı oldukça pratiktir. İçerisinde alkol bulunmayan mendiller gözleri de yakmayarak cilt temizliğini sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git