Cilt Temizliğinde Etkili Cilt Bakım Maskeleri

Cilt Temizliğinde Etkili Cilt Bakım Maskeleri
22 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Cildinizi temizlemek için özel ürünler kullanmalısınız. Cilt temizliği çok önemli bir uygulamadır ve makyaj yapılmasa bile her gün cildin düzenli biçimde temizlenmesi gerekir. Bazı durumlarda cilt bakımı için alınan ürünler maddi açıdan sizi zora sokabilir. Hazır alınan bu ürünlerin içeriğinde ne olduğu da bilinmediği için kullanılması çok önerilmez. Bu pahalı ürünleri almak yerine kendiniz için cilt temizliğinde etkili cilt bakım maskeleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bu maskelerden birkaç tanesi gerekli malzemeler ve yapılışı ile birlikte aşağıda yer almaktadır.

Siyah Noktalarda Etkili Bakım Maskeleri

Cildinizde siyah nokta sorunu olabilir. Siyah noktalardan kurtulmak için her evde bulunan basit malzemelerle bakım kremi hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler arasında bir kase yoğurt ve limon yer almaktadır. Maskeyi hazırlayabilmek için bir kabın içine yoğurdu dökün ve üzerine de bir limonun suyunu sıkın. Sonrasında kaşık ve benzeri bir alet ile malzemeleri iyice karıştırın. Sonrasında bu karışımı alın ve yüzünüze sürün. Ürün yakıcı olacağı için gözlerinize değdirmemeye özen göstermelisiniz. Sonrasında maskeyi yavaşça yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika beklemesi yeterli olacaktır. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su yardımı ile durulayabilirsiniz. Bu maskeyi siyah noktalar üzerinde etki etmesi içinde haftada bir kere kullanmanız yeterli olacaktır.

Cildi Canlandıran Bakım MaskesiCildinizin daha canlı olmasını istiyorsanız tarifini vereceğimiz maskeyi kullanmanız önerilmektedir. Maskede kullanılması gereken malzemeler olarak bir tutam kadar tarçın, yarım fincan bardak süt, 1 tane yumurta, bir tutuma defne yaprağı ve bir miktar kadar kayısı suyu gereklidir. Bu malzemeleri derin bir kaba koyun ve karıştırın. Sonrasında hazırlanan bu ürünü yüzünüzün her tarafına gözlere değmeyecek biçimde masaj yapar biçimde sürün. Daha sonrasında 10 dakika beklemesi yeterli gelecektir. Daha sonra yüzünüzü durulamanız gerekmektedir. Cildi canlandırıcı etki yapan bu maskeyi vücudunuza da sürebilir ve 10 dakika boyunca bekletebilirsiniz. 10 dakika bekleme süresi her zaman yeterli olacaktır. Bu canlandırıcı cilt bakım maskesini haftada bir kere kullanabilirsiniz. Bu canlandırıcı maske sivilceler için de etkilidir.

Yüz Nemlendirmeye Yarayan Bakım Maskesi

Yüzünüzün kuru olması daha solgun ve soluk görünmenize neden olacaktır. Bakım maskesi hazırlayarak daha nemli ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Evde hazırlanacak bakım maskelerinden birisi için gerekli olan malzemeler olarak ince bir tane bez, 1 yemek kaşığı dolusu süt ve 1 tane yumurta sarısı gereklidir. Bu bakım maskesi için bu malzemeleri alın ve bir kabın içinde karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün ve sonra üstüne ince bez takın. Sonra 15 dk bekleyin ve yüzünüzü peçete ile temizleyebilirsiniz. Cilt temizliğinde etkili cilt bakım maskeleri bu şekilde hazırlanmakta ve kullanılabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git