Cilt Temizliğinin 10 Püf Noktası

cilt-temizliğinin-püf-noktaları
22 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Cilt Temizliğinin Püf Noktaları

Güneş ışınlarına, tozlara, makyaja ve dışarıdaki her türlü bakterilere karşı cildimizin temizliğine ne kadar önem veriyoruz? Sizce ! Cildiniz en önemli giysiniz olduğuna göre giysinizin temizliğine önem göstermelisiniz. Cilt temizliği için sizlere birkaç tüyolar verebilirim.Cilt Temizliği ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Makyajla uyumayın. Eğer yüzünüzde makyaj varsa gece en kısa zamanda bu mümkün değilse gece yatmadan önce kesinlikle mutlaka temizleyin hatta iki defa üst üste yıkamanızı tavsiye ederiz. Makyajdan dolayı kapanan gözenekler bu sayede açılır.
  2. Tonik kullanın. Cilt temizliği yaptıktan sonra arındıcı tonikler kullanarak gözeneklerinizin tamamıyken açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sizin daha genç görünmenizi sağlayacak unsurların başında gelir.
  3. Nemlendirici kullanın. Cildinizi temizledikten sonra mutlaka nemlendirici kullanmayı unutmayınız.
  4. Peeling yapın. Haftada bir kes olsun bile peeling uygulayınız. Cilt temizliği için çok önemli.
  5. Makyaj malzemelerinizi sıkça yıkayın. Makyaj yaptığınız fırça ve süngerlerinizi sık sık yıkamaya özen gösteriniz. Cildinizdeki yağ ve bakterileri fırça hapsettiği için bir sonra ki uygulamada cildinize tekrardan sürmüş olursunuz.
  6. Sabun kullanırken dikkat edin. Sabun cildinizi kurutacağından dolayı kullanımını pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü kuruyan cilt dayanıksız olur, tahrişe ve çizgilerin olmasına neden olabilir. Sabun yerine cilt jelleri kullanarak cildiniz yıpranmayarak ve kurutmayarak derinlemesine kurutmaktadır.
  7. Buhar uygulaması yapın. Cilt temizliği öncesinde yapacağınız buhar banyosunun, bir sonra ki temizleme işleminiz için daha da etkili olacağını göreceksiniz.
  8. Ilık su kullanın. Yüzünüzü çok soğuk veya çok sıcak su ile yıkarsanız cildinizin zamanla zamanla kuruduğunu fark edeceksiniz. Onun için cildiniz yıkarken ılık su ile yıkamanızı tavsiye ederiz.
  9. Yumuşak havlu kullanın. Cilt temizliği sonrası ılık ve yumuşak bir havlu ile kurutunuz. Sert bir havlu yüzünüzü tahriş edebilir.
  10. Doğru malzeme kullanın. Kullanacağınız makyaj temizleyicilerine göre farklı malzemeler kullanmaya dikkat ediniz. Süt temizleyicileri sünger yardımı ile, krem olanları pamuk ile, sabun olanları ise bol su ile yıkayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git