Cilt Tipine Göre Makyaj Tüyoları

Cilt Tipine Göre Makyaj Tüyoları
8 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Cilt tiplerine göre bakım malzemeleri, cilt tipine göre bakım maskesi, cilt tipine göre kremler ve bunlar gibi birçok değişik ürünler. Cilt tipi çok uzun yıllar öncesinden bu yana insanların geninde bulunur. Kimi yağlı cilt tipine, kimi kuru cilt tipine, kimi de karma cilt tipine göre kollara ayrılır. Bir nemlendirici krem alırken bile cilt tipimize göre alıyorsak makyaj yaparken neden cilt tipimize özen göstermiyoruz? Cilt tipleri cildinizin ve vücudunuzun sağlığı için oldukça önemli unsurlardandır. Cilt tipleri cilt sağlığımız için önemli olduğu kadar makyaj yaparken de güzel bir makyaj yapabilmek için oldukça önemlidir. Her cilt tipine göre ayrı makyaj püf noktaları vardır. Bu püf noktaları bilip uyguladığınız da hem makyajınız eskisinden daha iyi olacak hem de, cildiniz daha sağlıklı kalacaktır. Makyaj yaparken cilt tipinize dikkat etmeden makyaj yaptığınız da makyajınızın kalıcılığı ve kusursuzluğu oldukça farklı olacaktır. Yağlı ciltlerin yaptığı makyaj ile kuru ciltlerin yaptığı makyaj aynı olursa bu cildinizin problem yaşamasına neden olur. Bu yüzden aşağı sıraladığımız cilt tipine göre makyaj tüyolarına ve cilt tipine göre makyaj ürünü nasıl seçilir bir göz atınız.

Cilt Tiplerine Göre Makyaj Önerileri

Yağlı cilt tipine sahip olanlar krem ve fondöten kullanımını azaltmalılar. Kremler ve fondötenler yağlı bir içeriğe sahip olduğu için yağlı olan cildinizin yağ oranını daha çok yükseltir ve temizlenmediği takdirde sivilceler ile karşılaşmanıza neden olur.Kuru cilt tipine sahip olan kişilerin yapması gereken en önemli şey, nemlendirici kuru yapıya sahip olmayan makyaj malzemeleri kullanmamaktır. Kuru cilde sahip olanlar makyaj yaparken kullandıkları ürünleri kuru seçtiklerinde ciltlerindeki kuruluk daha da artar. Bu da cildinizin daha çok zarar görmesine neden olur.

Karma cilt tipi en zor bakım yapılan cilt tiplerindendir. Ne kuru ne de yağlı bir cilde sahiplerdir. Ciltlerinin bazı bölgeleri kuru bazı bölgeleri yağlı olduğu için makyaj yaparken de biraz zorlanabilirsiniz. Bu yüzden makyaj malzemesi alırken makyaj yapacağınız bölgenin kuruluk ya da yağlılık seviyesine göre makyaj malzemesi almayı unutmayınız.

Cilt Tipine Göre Makyaj Ürünü Nasıl Seçilir

Yağlı cilt tiplerinin makyaj malzemesi alırken ciltlerinin yağ oranını düşürecek veya normal bir seviyeye indirgeyecek makyaj malzemesi almalarını öneririm. Yüzlerine fondöten kullanmamaları ciltleri için oldukça sağlıklı olacaktır.

Kuru ciltler de makyaj malzemesi alırken ciltlerine nemlendirici özelliği gösterecek ve ciltlerindeki yağ oranını yükseltecek makyaj malzemeleri kullanmaları ciltleri için daha sağlıklı olacaktır. Nemlendirici özelliği olan BB kremlerden kullanmakta cilt tipine göre makyaj tüyolarından biridir. BB krem kullanmaları ciltlerinin nem oranlarının eskiye göre daha çok yükselmesini sağlayacaktır.

Karma ciltlerde yağlı olan bölgeleri için yağ oranını düşürecek makyaj malzemelerinden, kuru olan bölgeleri için de yağ oranın yükseltecek makyaj malzemelerinden almalarını öneririm.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git