Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri
27 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

Cilt rengine uygun saç rengi olur mu demeyin. Oluyor gerçekten de. Çünkü saçlar bir kadının kendini hem fiziksel olarak hem de karakteristik olarak en iyi şekilde gösterebileceği alanlardan biridir. Esmer ten rengine sahip olan bir kadın saçını çok marjinal düzeyde platin ya da sadece bal sarısı yaptırırsa çok karışık bir görüntü verebilir. Ya da teni tamamı ile beyaz olan bir kadında siyah saç oranı çok iyi ayarlanmalıdır.

Saç Tercihleriniz Sizi Ele Verir

Saçlarınıza uygulayacak olduğunuz işlemleri en temel olarak; saç kesim modelleri ve boyu ile rengi olarak ifade edebiliriz. Bunu kendinize özel karakteristik bir hava içinde yapmak isterseniz de bilinen klasik renklerin arasına farklı ve renkli tonlar atabilirsiniz. Bu aşamada isterseniz son dönemde çok favori de olan çıtçıtlı saçlardan yararlanabilirsiniz. Doğru bir saç rengi gözlerinizi dolayısı ile bakışlarınızı da oldukça ön plana çıkarır. İyi yapılmış bir kesim ile de desteklenen saç renginde tutucu renkleri tercih edebileceğiniz gibi yeni şeyleri de deneyebilirsiniz.Doğru Kuaförü Bulana Kadar Devam

Her şeyden önce, size hiçbir kuaförün kesinlikle içinizden gelmeyen ve onay vermeyeceğiniz bir saç rengini yapmasına izin vermeyin. Kendinizi sabah uyandığınızda, bir davete katıldığınızda ya da sadece aynaya baktığınızda bile iyi hissetmeniz gerekir. Bu anlamda kendi stilinizi biraz daha genişleterek iyi bir sentez yakalayacağınız kuaförü bulmanız gerekiyor. Sadece paranızı almak için ya da kafasında oluşan uzmanlık dışı bir iki denemeyi gerçekleştirmek isteyenler kesinlikle iyi bir kuaför değildir. Saç model ve renginiz imzanızdır. Saçınızın model ve renk seçimi sizin genel olarak stilinizi de yansıtır. Giydiğiniz kıyafetten tutun da ayakkabı tercihlerinize kadar her şeyi de yakından etkiler.

Hangi Tene Hangi Renkler

Elbette bunun kesin bir yargısı olamaz. Ama genellikle esmer kadınlarda çikolata kahvesi, kahverenginin diğer tonları, kızıl ve bakır kızıl tonları kadar nihayetinde siyah rengi hakimdir. Beyaz tenli kadınlarda ise daha çok sarının tonları ile platin sarısı, açık bakır kızıl tonlar kullanılır. Eğer ten renginizi patlatmak ve çok dikkat çekmek isterseniz de beyaz tene zıt siyak saç kullanarak sağlayabilirsiniz. Saç renginize karar vermeden önce cilt tonunuzu bulmanız gerekir. Bunun için bir elinize altın rengi diğer elinize gümüş rengi takı alarak yüzünüze yaklaştırın. Yüzünüzün hangi renge yakın olduğuna bakarak cilt tonunuz sıcak mı soğuk mu anlayabilirsiniz. Altın rengine yakın ise sıcak, gümüş rengine yakın ise de soğuk bir cilt tonunuz vardır. Sıcak ten rengine en çok kumral, bakır ve tarçın tonları tavsiye edilir. Soğuk ten rengi için ise buğday ve bal tonları tavsiye edilir. Ancak tabi ki bunlar istediğiniz rengi kullanmanız için bir engel ya da zorunluluk değildir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git