Cilt Üzerinde Etkili Olan Yağlar

Cilt Üzerinde Etkili Olan Yağlar
27 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Cilt Üzerinde Etkili Olan Yağlar

Daha sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyorsanız bakım kremi almak yerine size en yakın olan bir aktara giderek çeşitli yağlar alabilirsiniz. Bu yağları cildinizde kullanmanız çok daha etkili olacaktır. Hangi cilt tipine hangi yağın iyi geldiğini öğrenerek ona göre cilt tipinize uygun bir bitkisel yağ tercihi yapabilirsiniz. Aynı zaman da cilt sorunlarına da iyi gelen bu yağlar çok fazla çeşite sahip olduğu için araştırma yapıldıktan sonra kullanılmalıdır. Cilt üzerinde etkili olan yağları öğrenebilmek için alışveriş yapacağınız aktardan da bilgi alabilirsiniz.

Argan Yağının Etkisi

Argan yağı cilt üzerinde olumlu etkiler yapan bir yağ türüdür. Bu yağ içinde yer alan E Vitamini, omega 3 yağ asitleri ve antioksidanlar sebebi ile cilt üzerinde etkilidir. Argan yağı daha çok kuru, zayıflamış saçlar üzerinde kullanılan bir üründür. Bu yağı düzenli kullanmanız halinde saçlarınız çok daha gür ve sıkı olacaktır. Argan yağını saçlarınıza sürdükten sonra bir süre bekletebilir ve yıkayabilirsiniz. Etkisi bu biçimde ortaya çıkacaktır.

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba yağı çok kullanılan bir yağ türüdür. Vücudunuzda çatlaklar varsa bu bölgelere Jojoba yağı kullanımı yapabilirsiniz. Vücutta meydana gelen sorunlar üzerinde etkili olan bu yağın daha birçok etkisi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de cildin daha güçlü hale gelmesini sağlamasıdır. Jojoba en kolay emilen yağ türlerinden birisidir ve içeriğinde çinko, demir, bakır gibi minerallerin yanı sıra çeşitli vitaminler de yer almaktadır. Jojoba yağın cildin kendi has doğal yapısına oldukça uygun olan bir yağ türü olarak kullanılmaktadır.Zeytinyağının Önemi

Yemeklerde kullanılan zeytinyağı enfes bir tat ortaya çıkarmaktadır. Zeytinyağının diğer kullanım alanı ise saçlardır. Saçlarınızda kullanacağınız zeytinyağı saçlarınızın çok daha gür olmasını sağlamaktadır. Kaşlara da sürülen ve kaşların seyrek olmasını önleyen bu yağ çeşiti çok kullanılan bir yağ türüdür. Zeytinyağı cilt üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Cildin daha yumuşak olması için zeytinyağı kullanımı yapabilirsiniz. Alerjik reaksiyona neden olmayan bu yağı çok yağlı cilde sahip kişilerin kullanmaması önerilmektedir. Zeytinyağı kuru cilde sahip olan kişilerde daha büyük etkilere yol açacaktır.

Limon Yağı Kullanımı

Limon yağının cilt üzerinde etkisi büyüktür. Limon yağı kullanımı ile cildinizde bulunan aknelerden kısa süre içinde kurtulmanız mümkün olacaktır. Limon yağı yağlı cilde sahip kişiler tarafından kullanılmalıdır. Kuru ciltler için uygun olmayan bu yağ kuru ciltleri daha fazla kurutmaktadır.

Tatlı Badem Yağı Özellikleri

Tatlı badem yağı en çok çatlak tedavisinde kullanılır. Eğer hamileyseniz karın bölgenize düzenli biçimde tatlı badem yağı sürebilirsiniz. Düzenli kullanım sayesinde doğum esnasında vücudunuzda hiçbir şekilde çatlak oluşmayacaktır. Cilt üzerinde etkili olan yağlardan birisi olan tatlı badem yağı güneşe karşı da oldukça etkili bir maddedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git