Ciltte Oluşan Lekelere Karşı Kür

salatalık-maskesi
7 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Ciltte Oluşan Lekelere Karşı Kür

Herkesin en büyük sorunlarında biri olan lekeler  insanın özgüvenini zedeliyor . İnsanın kendini daha iyi hissetmesi için  ciltte oluşan lekelere karşı kür arayışına girer. Aşağıda  en yararlı maskeler belirtilmiştir. Bunlar ;

Salatalık Maskesi

Yoğurt , yulaf ezmesi ve salatalık karışımından meydana gelmektedir. İlk olarak salatalık rendelenir ve yulalf ezmesi ile karıştırılır. Güzel karıştırdıktan sonra Yoğurt ta eklenerek maske oluşturulur. Bu maske yüzünüze iyice yedirerek masaj yaparak uygulanır. Karışımın gözlerinize denk gelmemesine dikkat ediniz.  Leke bulunan yerlere daha çok sürülmelidir. 15 dk bekletildikten sonra soğuk suyla iyice yıkayınız . Her hafta 2 kez uygulama ile farkı göreceksiniz.

Çilek Maskesi

Maya , çilek ve lavanta yağından meydana gelen bir maske çeşididir.  3 tane çilek, 1 çay kaşığı maya , 1 yemek kaşığı mayayı  krep kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Sonra lekeli olan kısımlara iyice sürünüz . Bu maskeyi uygularken  gözlerinize denk gelmemesine dikkat ediniz.  20 dk sonra yüzünüzü iyice durulayınız. Haftada 2 kez uygulama şartıyla farkı rahatça göreceksiniz.

Keten Tohumu Maskesi

Ciltte oluşan lekelere karşı kür olarak yararlı bir maskedir.  Özellikle çil lekelerine karşı iyi bir maskedir. Keten tohumu ve suyun karışımında oluşmaktadır.  1 bardak su ile keten tohumu kullanılır. Güzelce  karıştırılır. Sonra karışımı ocağın üzerine koyup iyice kaynatın. Sonra karışımı süzün . Kalan suyunu yüzünüze özellikle lekeli bölgelere uygulayın.  Günde 3 kez yaptığınızda yüzünüzde farkı fark edeceksiniz.Temizleyici Maske

Yoğurt ve bira mayasının karışımı olarak ortaya çıkmaktadır. Akneler için ve de yüzdeki çıkıntılar için etkili bir maskedir. 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı mayayı karıştırdıktan sonra maskeyi yüzünüze uygulayın 30 dk bekleyin sonra süt ile güzelce durulayın.  En son da da su ile durulamayı unutmayın.

Kahverengi Leke Giderici Maske

Yoğurt , zeytinyağı , limon suyu , ve karbonattan oluşan bir karışımdır.  1 çay kaşığı karbonat , birkaç damla limon , bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir kaşık yağurttan meydana gelmektedir.  Bunları karıştırdıktan sonra yüzünüzde gözlerinize dikkat ederek iyice leke bulunan yerlere  sürünüz.  3-5 dk sonra kuruyacaktır. Kuruduktan sonra soğuk su ile  iyice yıkayınız.  Haftada 2 ker uygulayarak farkı hissedeceksiniz.

Havuç Maskesi

Ciltte oluşan lekelere karşı kür olarak havuç iyi bir meyvedir. Havuç ve süt kullanımından oluşan bir maske çeşididir. Havucu ilk olarak haşlayarak başlayın. Sonra havucu püre haline getiriniz. Püreyi  1  kase olacak şekilde tamamladıktan sonra yüzünüze güzelce  sürünüz. 20  dk  kurumasını bekleyiniz. Önce soğuk süt ile iyice durulayınız . Sonra da soğuk su ile yıkayarak  son işlemi tamamlayınız.  Bu uygulama yüzde ki sivilce ve çukurluklar için yararlı bir maske çeşididir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git