Ciltte Sarkma Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

Ciltte Sarkma Tedavisi İçin Doğal Yöntemler
5 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Ciltte Sarkma Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

Geçen zamanla birlikte, alınan yaşların da etkisiyle cildimiz maalesef gençliliğini ve canlılığını kaybetmeye başlar. Bu durum daha kadınların korkulu rüyasıdır.Ciltte ve özellikte yüzde esnemeler ve sarkmalar 30’lu yaşlardan itibaren ilk belirtilerini göstermeye başlar.Bu yaşlardan itibaren derinin kolajen ve elastin üretebilme kabiliyeti yavaşlamaya başlar. Siz siz olun bu yaşları beklemeden önleminizi alın ve ciltte sarkma tedavisi için doğal yöntemler önerilerimize kulak verin. Bu problemler oluşmadan önce önleminizi alırsanız oluşmalarına engel olabilirsiniz. Sarkma problemi oluştuktan sonra toparlanması biraz daha meşakatli olabilir. Bu, cilt tipine ve kişiye göre de değişir. Düzenli ve dengeli beslenmenin de çok etkisi vardır.

Sarkmaları önlemek ve tedavi etmek için neler yapabilirm?

Ciltteki sarkmalar için güzellik merkezlerinde, değişik pek çok aletle, seanslar halinde farklı uygulamalar yaptırabilmeniz mümkün. Ancak herkese ve her bütçeye uymayan bu seçeneğin alternatifi yok mu? Elbetteki var. Hemde evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz basit yöntemler mevcut. Şimdi  bazı maskelerden bahsedeceğim sizlere. Not etmenizi ve uygulamanızı tavsiye ederim.  • Maya maskesi ; 1 yemek kaşığı kuru maya ve 2 yemek kaşığı sütü karıştırın. Pürüzsüz kıvama getirin, krem gibi olsun. İçine 1 yemek kaşığı zeytinyağı da eklerseniz nemlendirici özelliğe sahip bir maske elde etmiş olacaksınız. Eğer cildiniz yağlıysa birkaç damla limon ekleyin. Maskeyi uygulamak istediğiniz bölgeye sürün ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Sonrasında suyla yıkayabilirsiniz. Haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Bal ve ayva maskesi ; Yarım su bardağı su ile soyulup ayıklanmış 1 adet ayvayı kaynatın. Soğumaya bırakın. Sonrasında içine 1 çay kaşığı bal ekleyerek bir karışım oluşturun. Bu karışımı sarkmanın olduğu bölgeye sürün ve yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra suyla yıkayın. Bu maskeyi de haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Yumurta maskesi ; Bu maskede sadece yumurtanın beyazını kullanacağız.1 yumurtanın beyazını iyice çırptıktan sonra istenilen bölgeye sürün ve kuruyana dek bekleyin. Sonrasında iyice durulayıp uygun bir nemlendirici kullanın. Eğer yüz bölgesinde kullanacaksanız* bu maskeyi, göz çevresine sürmekten kaçınmalısınız. Bu maskeyi hafta 3 – 4 kez uygulayabilirsiniz.
  • Kayısı çekirdeği yağı; Banyolardan sonra özellikle cildinize doğrudan uygularsanız, hem nemlendirmiş hem de yapılandırmış olacaksınız.
  • Zeytin yağı ; Duştan sonra özellikle sarkma eğilimi olan bölgelere masaj yardımıyla uygularsanız o bölgeyi canlandırmış olursunuz.
  • Aloe vera jeli ve yumurta akıyla oluşturacağınız maskeyi sarkma olan bölgeye sürün bu şekilde en az 30 dakika bekletin ve su yardımıyla durulayın. Haftada 2- 3 kez yapmanız yeterli olacaktır. Aloe veranın içindeki jel cildin kolajen yapısını hızla onaracak ve hücre yenilenmesini hızlandıracaktır.Burada önerdiğimiz

Ciltte sarkma tedavisi için doğal yöntemler sizi zorlamadan uygulayabileceğiniz sağlığınıza ve cebinize dost yöntemlerdir. Düzenli uygulamada güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git