Ciltteki Kırışıklık Sorunları İçin

dermouzman-cilt-lekelerinin-giderilmesi-mumkun-mu-3
29 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Ciltteki Kırışıklık Sorunları İçin

İnsanoğlu, doğar büyür, yaşlanır ve sonra her canlı gibi ölür. Çocukluğumuzda bitmek bilmeyen enerjimiz, zayıf ama esnek vücudumuz ve taze cildimiz zaman ilerleyip yetişkinliğe ve akabinde olgunluğa ulaştıkça eski parlaklığını tazeliğini ve canlılığını kaybetmeye başlar. İlk önceleri bir an önce büyüme isteğimiz zamanın bizde bıraktığı tahribatı gördükçe tam tersi bir arzuya dönüşür. Cildimiz canlı ve bu sebeple her daim ilgi ve bakım isteyen bir organdır. Aksi takdirde cilt zamana çok çabuk boyun eğer ve gerginliğini, parlaklığını kaybederek matlaşmaya ve kırışmaya başlar. Ve sonra ciltteki kırışıklık sorunları için çözüm aramaya başlarsınız. Tabi ki bu kırışıklıkların oluşmasına sebebiyet veren şey sadece zaman değildir. Alkol, sigara, uyuşturucu tüketimi (hatta pasif içicilik dahil), sağlıksız ve dengesiz gıda tüketimi, düzensiz bir hayat ritmi, stres ve depresyon nedeniyle aşırı kilo kayıpları ve benzeri olaylar cildimizin dokusuna zarar verir. Genelde ise insanlar bu olumsuz olayları azaltmaktan ziyade bu alışkanlıklara devam ederek anti etki gösterecek krem, ilaç gibi kimyevi maddeleri kullanarak etkileri bertaraf etmeye çalışır. Bu ise yapılan en büyük yanlıştır. Çünkü ciltteki kırışıklık sorunları için doğal olmayan kimyasalları kullanmak yerine zararlı maddeleri vücudumuzdan uzaklaştırmak çok daha doğru ve akılcı bir çözüm olacaktır. Daha sonra doğal yöntemler ve bakımlarla ciltteki aşınma en az seviyeye indirilebilir. Genel olarak cilt kırışıklıklarını gidermenin iki yöntemi vardır. 1. Estetik cerrahi ile kırışıklık gidermek ve deriyi gerginleştirmek
 2. Doğal ve düzenli bakımlar ile zamana karşı durmak için cildi güçlendirmek

Birinci seçeneğin nasıl ve ne şekilde olduğunu zaten hemen hepimiz biliyor ve bu sorun için bıçak altına yatmak istemiyoruz. Bu sebeple biz ikinci seçeneğin zenginliğini biraz daha araştırabiliriz.

Cilt Kırışıklığı İçin Doğal Formül ve Yöntemler

 • Göz bölgesi için yumurta beyazı kürü
 • Yine göz bölgesi için hint yağı uygulaması
 • Yüz de dahil olmak üzere tüm vücuda uygulayabileceğimiz hindistan cevizi yağı
 • Limon suyu
 • Zencefil ve bal karışımı içmek
 • Kakao yağı ve benzer şekilde badem yağı
 • Yüz maskesi olarak semizotu kürü
 • Omega – 3 için ton balığı ve somon gibi deniz ürünleri tüketimi
 • Avakado bal ve zeytinyağı karışımı ile yüze uygulanan bir maske
 • Her gün 15 -20 dakika kadar yüze uygulanabilen ananas ve elma suyu
 • Ve yine özellikle yüz kırışıklıkları için üzüm suyu

Tüm bu saydığımız doğal yöntemler cildinizin aradığı vitamini bulmasını sağlayacak ve size gözle görülür bir katkı sağlayacaktır. Ancak asla unutmayın ki, ciltteki kırışıklık sorunları için tüm bu bakımların yanında muhakkak bol su içmeli, düzenli ve sağlıklı beslenmeli ve spor yapmalıyız. Faydalı uygulamaları hayatımıza sabitlediğimizde her şeyin çok daha güzel olacağını unutmayın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git