Ciltteki Kırışıklıklar İçin Çözüm Önerileri

Ciltteki Kırışıklıklar İçin Çözüm Önerileri
28 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Ciltteki Kırışıklıklar İçin Çözüm Önerileri

İkili iletişimde ilk izlenim yüzyüze temasla gerçekleşir. İyi bir görünüm, kendimize güvenimizi arttırdığı gibi karşı tarafa da kendimizle ilgili ipuçları vermesi açısından önemlidir. Yüzümüzün genç, sağlıklı ve dinç görünmesinin temeli kırışıklıklardan arınmış olmasıdır; çeşitli makyaj hileleriyle cildimizi daha bakımlı ve sorunsuz göstermemiz mümkün ise de ciltteki kırışıklıklar için çözüm önerileri mevcuttur.

Kırışıklıklarınız Varsa

İş işten geçti diye üzülmeyin; günümüzde hiçbir estetik problem tamamen çözümsüz değil. Evet; zamanı geriye alamayız belki ama geçen yılların cildimizde bıraktığı tatlı hatıraları gidermek için bazı yollarımız var.

Yüz Egzersizi

Vücudumuzda nasıl birçok kas varsa cildimiz de çok sayıda kastan oluşur. Yüz hareketlerimizi bu minik ama işlevsel kaslar yardımıyla gerçekleştiririz. Kaşlarımızı çatar, şaşkınlık, üzüntü gibi duygularımızı doğrudan yüz kaslarımız aracılığıyla ifade ederiz. Bu kasların kullanılmaması kırışıklıklara yol açacağı için yüz egzersizi veya yüz yogası son derece önemlidir. Peki yüzümüze nasıl yoga yaptıracağız?

  1. Alın kırışıklığını gidermek için kaş bölgenize avuçlarınızın içiyle dokunun; cildinizi gerdirin. Bir taraftan aşağı doğru bakmaya çalışarak kaşlarınızı çatın ve bu şekilde 10 saniye bekleyin. Hareketi 3 kez tekrarlayın.
  2. Dudaklarınızın arasına bir yemek kaşığı alın; alt dudağınızı üsttekinden biraz ileriye alın ve kaşığı kaldırmaya çalışın. Her kaldırdığınızda 3 saniye kadar bekleyin; bu hareketi de 5 kez tekrarlayın. Bu egzersiz, yanaklarınızdaki kırışıklıkları giderecektir.
  3. Ciltteki kırışıklıklar için çözüm önerileri arasında balon şişirme hareketi de var. Yanaklarınızı adeta bir balon gibi olabildiğince şişirin; 10 saniye bekleyin ve bırakın. Hareketi 3 kez tekrarlamanız gerekiyor.


Yüz yogasının kalıcılığı için sigara alışkanlığını bırakmalı ve beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz.

Doğal Çözümler  

Dekolte bölgesi kırışıklıkları için yeşil çay birebirdir. Kullandığınız dekolte kremi içine yeşil çay ekleyerek kalın bir tabaka halinde sürün; metabolizmayı hızlandırarak kan dolaşımını arttıran yeşil çay sayesinde dekolte bölgeniz tazelenecektir.

Eğer üst dudağınızda kırışıklıklar varsa saf zeytinyağından faydalanın. Ciltteki kırışıklıklar için çözüm önerileri  arasında cildin doğal nemini korumak adına zeytinyağı çok önemlidir. Zeytinyağı, cildinizi kadifemsi bir dokuya kavuşturarak özellikle dudak üstü gibi hassas bir bölgede gözle görülür sonuç verecektir. Sadece 2 damla zeytinyağını üst dudağınıza sürerek iki haftada gözle görülür bir fark hissetmeniz mümkün.

Ağız çevresi kırışıklıklarınız için ise soya imdadınıza yetişecektir. Flavonoid adı verilen hücre koruyucu maddeyi bolca içeren soya  ve soya içeren ürünler, kremler, ağız çevresi, burun ve çene hizasındaki moral bozucu kırışıklıklarınızla vedalaşmanızı sağlayacak.

Tüm bu çözümlerden en üst düzeyde faydalanmanız için bazı fedakarlıklarda bulunarak yaşam şeklinizi de gözden geçirmenizi öneririz. Diyetinizin mümkün olduğunca yağsız, tuzsuz ve sebze ağırlıklı olması; sigara ve alkol tüketiminizin sıfırlanması, stresten olabildiğince uzak bir yaşam stilini benimsemeniz çok önemli.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git