Ciltteki Kusurları Kapatmak İçin

Ciltteki Kusurları Kapatmak İçin
4 Şubat 2016 tarihinde eklendi

Ciltteki Kusurları Kapatmak İçin

Belirgin olsun ya da olmasın, göze çarpsın ya da çarpmasın kişi cildinde bir kusur gördüğü an onu kapatma ihtiyacı duyar. Çünkü cildindeki bir kusur kişiyi rahatsız eder, başkaları o kusuru görmese bile o görür, çünkü orada olduğunu biliyordur. Bazı kusurlar doğuştan gelir, bazıları ise bir şekilde sonradan oluşur ve bunlardan bazılarının basit çözümleri yoktur. Bu nedenle insanoğlu düşünüp ciltteki kusurları kapatmak için çeşitli yollar keşfetmiştir. Bunun için makyaj kullanılabilir ya da estetik yapılabilir. Kişi çok ciddi sorunları olduğunu düşünmediği sürece estetik yolunu çok fazla tercih etmez. Çünkü estetik doğru ellerde yapılmadığında hem çok riskli hem de makyaja kıyasla fazla maliyetlidir. Makyaj geri dönüşü olan bir uygulama olduğundan ileri derecede cilt kusurlarına sahip olmayan kişiler için daha güvenilirdir.

Doğru makyajla kapanmayacak kusur neredeyse yoktur. Ciltteki kusurları kapatmak için kullanılan temel malzeme fondötendir. Günümüzde gördüğü rehavet nedeniyle o kadar çok çeşit piyasaya sürülmüştür ki herkes kolayca bir fondöten sahibi olabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ciltteki kusurları kapatmaya çalışırken, içeriğinde ne olduğunu bilmediğimiz onlarca ürünün içinden birini rastgele seçersek, bu kusurlar sağlık problemi haline gelebilir. Öncelikle cildimize boca edeceğiniz bir kapatıcıdan bahsettiğimizi unutmayalım. Özellikle yüz bölgemizin ne kadar hassas olduğunu düşündüğümüzde seçilecek ürünün en az zararlı maddeyi içermesi, hatta tamamen bitkisel olmasına özen gösterilmelidir.Doğru malzeme kullanıldığında ciltteki kusurları kapatmak için harekete geçebilirsiniz. Öncelikle ince yapılı bir fondöteni eşit oranda yüzünüze dağıtarak başlayabilirsiniz. Bu işlemi bir fırça yardımıyla yaparsanız doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ciltteki sivilceleri ve morlukları kapatmak, lekelere kıyasla daha zordur. Bu bölgelere gözaltı kapatıcınızla, ince uçlu bir fırça yardımı ile tampon hareketlerle uygulama yapabilirsiniz. Fondöteninizin rengi teninizden yarım ton ya da 1 ton koyu olursa ciltteki kusurları saklamak daha kolay olacaktır. Kapattığınız bu bölgelerin üzerine renksiz, şeffaf, ince bir pudrayla uygulama yaptığınızda farkı göreceksiniz.

Son olarak ta cilt tonunuzdan 2 ton koyu mat bir bronz pudra ile elmacık kemikleri ve gözlerinizi renkli hale getirebilirsiniz. Bu noktada önemli olan husus, doğru ve uygun makyaj malzemesini kullanıyorsanız işiniz çok kolay olacaktır.

Birçok marka ürün tanıtımlarında ürünün reklamını yaparken sizi özendirebilir. Ancak bilinmelidir ki aynı ürün iki kişide tamamen farklı bir görüntü oluşturabilir. Ve yine en önemli noktalardan biri de şudur ki, doğru olan en pahalı ürünü kullanmak değil, sizin için uygun olan ürünü bulup onu kullanmanızdır.

Ciltteki kusurları kapatmak için kapatıcılara saldırmadan önce mutlaka sizi rahatsız eden bu kusurun bir tedavisi olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer zararsız ve kalıcı kusurlardan bahsediyorsak o zaman kapatıcı ürünlerle ilgilenmeye başlamanız doğal ve olasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git