Ciltteki Lekeler Nasıl Geçer

Ciltteki Lekeler Nasıl Geçer
9 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Ciltteki Lekeler Nasıl Geçer

Cildimiz bizler için önemlidir. Tabi cildimizin bize getirdiği sağlıkta oldukça önemli bir unsurdur. Sağlıksız bir cildin olması demek, kötü görüntüye ve cilt problemlerine açık bir cilde sahip olmak demektir. Cildimiz hayatımız boyunca en çok yıpranan bölgelerimizdendir. Vücudumuzu dış etkenlerden, iç organlarımızın kolay mikrop kapmasından korur. Bu yüzden cildimize iyi bakmak demek bütün vücudumuza iyi bakmak demektir. Cildimizin sağlığını düşünüyorsak, cildimiz için biraz zahmete girmeliyiz diye düşünüyorum. Cildimizin sağlıklı olması için bakıma ihtiyacı vardır. Cildimiz ihtiyacı olan vitaminleri, sadece beslenerek almaz. Cildimizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri alması için, dışarıdan da maske yapılarak ya da doğal yağlar sürülerek beslenmesi gerekir. Bu yüzden cildimizin bakımını aksatmamamız gerekir. Bakımsız bir cilt sağlıksız ve kötü görünüme sahip olan bir cilttir. Cildimiz de bulunan lekelerde kötü görünümün bir parçasıdır. Birden çok nedenden dolayı oluşan lekelerin geçmesi de o kadar kolay değildir. Zaten cildiniz de doğduğunuzdan beri olan lekeleri ameliyat geçirmeden geçirmeniz mümkün değildir. Doğum lekelerini ya da yanık lekelerini geçirmek için de sabırlı olmak ve lekenin olduğu bölgeye düzenli olarak bakım yapmak gerekir. Bu lekelerden kurtulmak bu kadar kolay olmadığı gibi oluşumu da o kadar kolay değildir. Peki, bu ciltteki lekeler nasıl geçer ya da bu lekelerin oluşumunu nasıl önleriz? Bütün bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Ciltteki Lekelerin Oluşumunu Önlemenin Yolları  • Cilt lekelerinin oluşma nedeni genel olarak güneş yanıklarıdır. Güneşin zararlı ışınları altında çok kaldığınız da cildinize fazlasıyla zarar verir. Sizin için basit bir yanık gibi görünse de ilerde güneş lekesi olarak orda kalacaktır. Bu yüzden güneşe çıkarken en az 15 faktörlü güneş kremi kullanmanızı öneririm. Ya da cildinizde güneş yanıkları var ise, güneşe tekrar çıkmamanız cildiniz sağlığı için oldukça önemlidir.
  • Cilt lekelerinin oluşma sebeplerinden biri de yanlış kullanılan ve kalitesiz kozmetik ürünleridir. Kalitesiz kozmetik ürünleri içerisinde bulunan kimyasal maddelerin cildinizin ph değeri ile uyumlu olmamasından dolayı cildinizin üzerinde lekelere neden olur. Kalitesiz olmasının yanı sıra kaliteli ürünlerinde yanlış kullanılması cildinizde ki lekelerin sebeplerinden olabilir. Bu yüzden makyaj malzemesi alırken veya kullanırken ekstra özenli olmanızı öneririm.

Ciltteki Lekeleri Geçirmek İçin Öneriler

  • Cilt lekelerinin en büyük düşmanlarından biri olan elma sirkesini cilt lekelerinizin tedavisinde kullanabilirsiniz. Elma sirkesinin içerisinde bulunan cilt için önemli olan vitaminler cilt lekelerinin tedavisinde de oldukça önemlidir. Elma sirkesini bir pamuk yardımı ile lekenin üzerine günde 1-2 defa sürerseniz lekenin azaldığına şahit olacaksınız.
  • Ciltteki lekeleri nasıl geçer diye sorduğunuz da işinize yarayacak bir diğer cevapta, karbonat ve limon suyudur. Karbonat ve limon suyunun etkileşimli maddeler olduğunu hepimiz biliriz. Lekelere düzenli olarak fakat karbonatın limona oranla daha fazla sürülmesi lekelerin azalmasına yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git