Daha Kalın Saçlar İçin Doğal Tarifler

Daha Kalın Saçlar İçin Doğal Tarifler
25 Mart 2017 tarihinde eklendi

Daha Kalın Saçlar İçin Doğal Tarifler

Kalın telli saçlar çok daha sağlıklı ve dolgun görünür. Daha kalın saçlara sahip olmak için uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunur. Saçlarınıza uygulayacağını şampuanlar ve saç kremlerinin kaliteli olması yeterli değildir. Bunun için farklı ve ek yöntemleri de uygulamak gerekir. Daha kalın saçlar için doğal tarifler yazımızın devamında yer almaktadır. Bu sayede doğal ve ucuz yöntemler ile kalın telli ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı kullanımı yaparak saçlarınıza gerekli olan bakımı sağlayabilirsiniz. Bu uygulama için 1 ya da 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı,1 kase ılık su ve bir tane temiz havlu gereklidir. Malzemeleri temin ettikten sonra hepsini bir kabın içine alın ve karıştırın. Malzemelerin birbirini bulması önemlidir. Daha sonrasında hindistan cevizi yağını bir süre boyunca ısıtın. Isıttığınız yağı avucunuzun içine alın ve sonrasında karışımı saç diplerinize masaj yapar bir biçimde sürmeye başlayın. Karışımın masaj yapılarak saça yedirilmesi önemlidir. Sonrasında bu şekilde 20 dakika boyunca masaj yapmaya devam edin. Masaj kan dolaşımını hızlandırmaya yarar ve saçları daha canlı bir görünüme sokmaya yarar. Sonra temiz olan havluyu ıslatın ve saçlarınıza bu ıslak havluyu sarın. Daha sonrasında bu şekilde 30 dakika beklemek yeterli olacaktır. Bu kürü etki etsin istiyorsanız haftada 2 ya da 3 kere kullanmanız uygun olacaktır.Hint Altın Çileği ile Saçlarınızı Güçlendirin

Saçlarınıza iyi gelecek doğal ürünler arasında Hint altın çileği de yer almaktadır. Bunun için Amla tozu 250 gr ya da 350 gr, 500 ml Hindistan Cevizi yağı, 4 litre su ve yağı süzmek için temiz bir kumaş gereklidir. Malzemeleri temin ettikten sonra su ile amla tozunu karıştırın. Sonra bu karışımın tamamını kaynatın ve kalan amla tozunu hamur haline getirin. Sonrasında hamuru, yağı ve amla tozundan elde edilen karışımı bir kabın içinde kaynatın. Sonra hazır hale gelen karışımı saç diplerinize yoğun bir biçimde sürün. Saç maskesini saçlarınıza haftada iki ya da üç kere uygulamanız uygun bir seçim olacaktır. Bu işlem ile saçlarınız eskisinden çok daha güçlü ve sağlıklı bir hale gelecektir.

Ebegümeci Yağı ile Karışım Hazırlayın

Karışımı hazırlamak için Ebegümeci çiçeği (2-3 adet), Ebegümeci yaprağı (2-3 adet), Hindistan cevizi yağı yarım bardak ve Havan gereklidir. Karışım için öncelikle bütün malzemeleri bir kabın içine alın ve sonrasında bu malzemeleri kaynatın. Malzemelerden elde edilen karışım soğuyunca saç diplerinize masaj yapar biçimde sürün. 20 dakika bekleme süresi yeterli olacaktır. Sonrasında ılık su ile birlikte saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Daha kalın saçlar için doğal tarifler hazırlayabilir ve düzenli kullanım yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git