Daha Parlak Saçlar İçin

Daha Parlak Saçlar İçin
20 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Daha Parlak Saçlar İçin

Saçlarımız, bizi biz yapan en önemli aksesuarımızdır. Kötü bir saç kesimi, kırık uçlu ve mat saçlar biz kadınların korkulu rüyasıdır. Pek çoğumuz bu nedenle kuaföre gitmekten korkarız. Bu da dolayısıyla saçlarımızın gitgide bakımsız kalmasına yol açar.

Saçlarımızın parlaklığı da hem bedenimizin hem saçlarımızın sağlığının göstergesidir ve ışıldayan saçlara sahip bir kadın gördüğümüzde bunun nasıl mümkün olduğunu merak ederiz. Oysa daha parlak saçlar için kuaföre gitmeden, evde uygulayabileceğiniz yöntemler mevcuttur. Evde uygulayacağınız bakım kürleri sayesinde daha sağlıklı görünümesahip parlak saçlar artık hayal değil!

Saçlar Neden Matlaşır?

Gün içinde rüzgar, yağmur, toz birikimi gibi sebepler saçların matlaşmasında etkilidir. Buun yanında çok sık boyatmak ya da sık sık renk değişikliğine gitmek de bunun sebepleri arasındadır.

Nasıl Önlenir?  • Saçlarınızda kullandığınız kozmetik ürünlerin içeriğine dikkat etmelisiniz. Söz gelimi saç köpüğü kullanıyorsanız, pek çoğu içinde alkol bulundurduğu için, saçlarınızı zamanla matlaştıracaktır. Bunu önlemek içinse krem ya da serum olan şekillendiricileri deneyin.
  • Saçlarınızı her gün yıkamak, hem parlaklığını azaltacak, hem de kuruluğa ve pullanmaya neden olacaktır. İki üç günde bir yıkama saç için idealdir. Unutmayın, ne kadar sık yıkarsanız o kadar sık yağlanır. Fazla yıkamak saç dersinin yağ dengesini bozacağı için uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.
  • Saçlara şekil vermek için kullandığınız ısı içerikli ürünler de zamanla parlaklık kaybına yol açar. Her gün maşa, düzleştirici gibi ürünlere maruz kalan saçın doğa yapısı zedelenir ve eğer bir de yüksek ısıda kullanılıyorsa saçları yakacağı için matlık kaçınılmazdır. Bu tarz ürünleri satın alırken iyonlu seramik olanları tercih edin. Piyasadaki pek çok şekillendiriciden biraz daha pahalıdır, fakat saç sağlığınızı uzun vadede korumak istiyorsanız, bu ürünlerin daha az zararlı olduğunu unutmayın.
  • Protein ve omega 3 bakımından zengin yiyecekler tüketmeye dikkat edin. Diyet yapmak maksadıyla en aza indirile beslenme alışkanlığı, ya da düzensiz ve dengesiz beslenme sonucu saçlar eski güzelliğini kaybedebilir. Diyet yapıyorsanız bile besin içeriklerine dikkat ederek saç sağlığını koruyabilirsiniz.

Daha parlak saçlar için yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Evde uygulayacağınız bakım maskeleri ile de canlılığını geri kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Sarı saçlıysanız limon suyu, daha koyu tonlarda saçlara sahipseniz elma sirkesi durulama suyundan hemen önce saça uygulanırsa, parlaklık kazandırmada etkili olacaktır. Ayrıca iki su bardağı sıcak su ile karıştıracağınız bal, şampuanın ardından saça uygulanır, ardından bol su ile durulanırsa parlaklık için etkili olacaktır. Aynı şekilde muz ve bal karıştırılarak oluşturulan saç maskesi, saçlarınızın hem ışıldamasına, hem yumuşak görünmesine hem de güçlü olmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca E vitamini içeren serumlar, şampuana katıldığında banyo sırasında saçınız beslenecek ve matlıktan kurtulması daha da kolaylaşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git