Değişik Kil Maskeleri

Değişik Kil Maskeleri
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Kullanımı büyük işlevli olan ki maskelerinin cildi derinlemesine temizleyerek yüzdeki fazla yağı temizlediği bilinmektedir. Tıkalı gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Özellikle yağlı ciltlerin kullanması önerilen bu kil maskelerini hafta 1 defa uygulayarak canlı ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin yağdan kaynaklanarak parlamasını önler. Kilin içerisinde bulunan demir, kalsiyum ve birçok mineral ile cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda besler. Cildi daha yumuşak ve pürüzsüz bir hale getirir. Kendinizin de evde doğal malzemeler ve kolay uygulama ile yapacağınız maskeler bulunmaktadır. Bunlar;

Temizleyici Kil Maskesi

Genellikle yağlı cilt sahibi olan kişiler için önerilen bu maske ciltteki gözenekleri derinlemesine temizleyerek kir ve yağ gibi ciltte oluşan problemleri yok eder. Ayrıca yüzde oluşmuş siyah noktaları da yok eder. Bir kâsenin içerisine, 1 yemek kaşığı kadar kil, 5 – 6 damla lavanta yağı, 3 damla kadar çay ağacı yağı, yaklaşık 3 damla limon yağı ve son olarak da yarım çay bardağı kadar soda ekleyip bu malzemeleri iyice karıştırın. Ardından maskeyi cildinize uygulayın ve 10 ila 15 dakika arasında bekletin. Ilık su ile maskeyi durulayın.

Bu maske düzenli olarak uygulandığında ciltteki fazla yağlardan arınmış olacaktır. Bunun yanı sıra yağlı ciltlerde uygulandığında cilt çok kuru olursa maskeden sonra mutlaka nemlendirici krem kullanın. Bu maske kuru ciltler için önerilmeyerek cildi daha kurutucu hale getirebilir.

Canlandırıcı Kil MaskesiBu maske ile cilde peeling etkisi sağlayarak ölü hücrelerin atılmasını ve cildi kirden arındırarak canlandırması sağlanır. Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz. 1 çay kaşığı süt tozu ile 2 çay kaşığı yeşil kilin üzerine 1 çay kaşığı toz yulaf ezmesini ekleyerek bir kaba koyun. Üzerine 1 çay bardağı su ya da sütü maske kıvamına gelecek şekilde ekleyin. Maske oluştuktan sonra cildinize uygulayın. Hassas bir cilde sahipseniz yalnızca 5 dakika bekletmeniz yeterlidir. Yağlı bir cildiniz varsa 10 ila 15 dakika arasında bekletebilirsiniz. Ardından maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Yüzünüzü kuruttuktan sonra da nemlendirici ile güzelce nemlendirin.

Besleyici Kil Maskesi

Yağlı ciltlerde de görülen kuruluk problemi nem ve yağ oranlarının değişmesi hava şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Yağlı ciltlerde de cildin belirli bölgelerinde kuruluk problemleri görülebilir. Bu maske ile kuruluk önlenerek nem oranı eşitlenir. Bir kabın içerisine yarım yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı gül suyu, 5 damla kadar biberiye yağı ve 1 çay kaşığı kadar kayısı çekirdeği yağını ekleyin ve karıştırın. Ardından yarım çay bardağı sodayı yavaş yavaş karıştırarak bu malzemelerin içine ekleyin. Tamamen karıştıktan sonra hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın. 10 ila 15 dakika kadar cildinizde bekletin. Maske kuruduktan sonra ılık su yardımı ile durulayın. Bu maskeyi düzenli olarak yaptığınız zaman cildinizin beslendiğini ve canlı gözüktüğünü fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git