Dekolte Bölgesi İçin Maskeler

Dekolte Bölgesi İçin Maskeler
18 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Kadınlar olarak giyimimize önem verdiğimiz kadar dekoltelerimize de önem veririz. Göğüs dekoltesi, sırt dekoltesi, bacak dekoltesi, kalça dekoltesi ve omuz dekoltesi olarak kategorilere ayrılır. Dekoltenin sözlük anlamı ise örtüsüz, açık demektir. Örtmediğiniz ve güzelliğiniz için açıkta bıraktığınız bölgelerinizi temsil eder. Dekolteler genellikle gece yemeklerinde partilerinde ve balolarda kullanılır. Özel günlerde kullanılan dekolte cesaret isteyen bir giyim tarzıdır. “Vücudunuza güvenmiyor iseniz, dekolte giymemelisiniz” gibi bir olguyu kafanızdan atın. Dekolteli giyineceğiniz bölgeyi maskelerle de güzelleştirebilirsiniz. Dekolte bölgesi için maske önerilerinde bulunacağım.

Dekolte Bölgelerine Göre Maskeler 

Göğüs Dekoltesi Maskesi; 1 adet yumurta akı, 3 çay kaşığı buğday yağı, 1 tatlı kaşığı bal  ve 1 limonun yarısı dekolte bölgesi için maskenize yeterli olacaktır. Bu maske göğüs bölgeniz de oluşan kırışıklıkları gençleştiren özelliğe sahip. Limondaki keratin seviyesi cildinizdeki keratini arttırdığı için vücudunuzun gençleşmesine neden olur. Bütün bu malzemeleri küçük bir kapta iyice karıştırınız özellikle yumurta akının iyice karışmasına dikkat ediniz. Bütün bu malzemelerin karıştığına emin olduğunuzda göğüs bölgenize bir fırça ya da pamuk yardımı ile sürünüz. Sürdükten sonra 15 dakika gibi bir süre kurumasın bekleyiniz. Maske kuruduktan sonra soğuk su ile durulayınız. Eğer etkili bir sonuç almak isterseniz bu maskeyi haftada 2-3 defa uygulayınız.Sırt Ve Omuz Dekoltesi Maskesi : 2 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 2 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı bal, 3 çay kaşığı gül suyunu hazırlayınız. Bütün malzemeleri bir kaba dökünüz ve iyice karışana dek karıştırınız. İyice karıştığında oluşan dekolte bölgesi için maskeyi sırtınıza ve omzunuza istediğiniz bir kişiden yardım alarak sırtınıza ve omzunuza sürmesini rica edin. Sürüldükten sonra 20 dakika boyunca maskenizi dinlendiriniz. 20 dakika sonra duşa girerek ılık suyla yıkayınız. Üzüm çekirdeği yağı ve süt cildi yenileme parlaklık verme özelliğine sahiptir. Gül suyu ve bal da vücudunuzun nemlenmesini ve yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Bu maskeyi haftada 1-2 kere uyguladığınızda cildinizin parladığını fark edeceksiniz.

Bacak Dekoltesi Maskesi :  2 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zerdeçal tozu, 1 çay kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı limonu derin küçük bir kaba koyunuz. Koyduğunuz malzemeleri iyice çırparak karıştırınız. Malzemelerin iyice çırpıldığına emin olduktan sonra 10 dakika dolapta bekletiniz. Macun kıvamına gelen dekolte bölgesi için maskeyi bacağınızın lekeli olan kısmına sürünüz. Bu karışımı bacağınızda yarım saat boyunca bekletiniz. Yarım saat süreden sonra ıslak bir bez yardımı ile siliniz. Su ile yıkamanız karışımın etkisini göstermemesine sebep olur. Sildiğiniz yere biraz zeytinyağı iyice yedirerek sürünüz. Bu işlemi 3 günde bir yatmadan önce uygulamanız lekelerin gözle görülür olmasını azaltacaktır. Zerdeçal ve tarçında cildi yenileme özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden cildinizdeki lekelerin azalmasına büyük etki edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git