Dekolte Estetiğinde Az Bilinenler

Dekolte Estetiğinde Az Bilinenler
4 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Dekolte estetiğinde az bilinenler yüzünden dekolte bölgesinde sorunları olan kişiler, istedikleri şekilde giyinmekte zorluk çekiyor. Yaşlanmayı durdurmak imkansızdır. Cildimizde bu durumdan en çok etkilenen bölgemiz oluyor. Sadece yüzümüzdeki kırışıklıklar değil, dekolte bölgesindeki kırışıklıklar da sizi rahatsız edebilir. Yüz için bakım kremleri geliştirilmiş olsa da, dekolte bölgesi için en etkili tedavi yöntemlerinden biri de estetik ameliyattır. Dekolte bölgesindeki deformasyonlar sadece yaşlılıktan değil, güneş yanıkları gibi çevresel etkiler yüzünden de oluşmuş olabilir.

Dekolte Estetiği

Dekolte estetiği, tüm estetik operasyonlar arasında en az bilinenlerden biridir. Dekolte estetiğinde az bilinenler nedeniyle pek çok kişi dekolte bölgesinin de gençleştirilebileceğine imkan vermiyor. Yılların size kazandırdığı ve cildinizde taşıdığınız izleri küçük bir operasyon ile silmeniz mümkündür. Operasyonlar sadece dekolte bölgesi için değil alt boyun için de uygulanabilmektedir.

Dekolte Bölgesindeki Yaşlanma Belirtileri

Dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerini takip ederek, çok geç olmadan ameliyat olabilirsiniz. Dekolte yaşlanmasında ilk olarak lekelenmeler gözlemlenmektedir. Lekelerin oluşmasının ardından kızarıklık ve damar çatlakları takip eder. Bu belirtilerin nihai sonucunda da kırışıklıklar meydana gelmektedir.

Dekolte Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Dekolte estetiğinde lazer, IPL, localultrason, radyofrekans, kök hücre enjeksiyonu ile tedavi gerçekleştirilebilmektedir. Hastanın cilt yapısına göre uygun tedavi yöntemi doktor tarafından belirlenir. İhtiyaca göre birden fazla teknik içeren paket programlar da uygulanabilmektedir. Cilt lekelerinin giderilmesinde genellikle lazer tedavisi uygulanmaktadır. Cilt yenilenmesini hızlandırmak için hücre enjeksiyonları tercih edilmektedir. Yeni hücreler sayesinde, ciltte azalmış olan maddeler geri kazandırılmaktadır.Dekolte Estetiğinden Alınabilecek Sonuçlar

Dekolte estetiğinde yukarıda sıralanmış olan yöntemler seanslar halinde uygulanmaktadır. Seanslar arasında 20 günlük bir süre bırakılmaktadır. Yaklaşık olarak 2 ay süren süreç sonunda, herhangi bir cerrahi işleme gerek olmadan cildin gençleştirilmesi mümkündür. Etkili bir tedavi sürecinin ardından 30 ila 40 yıllık yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılabilmektedir. Seanslar bittikten sonra bölgede bazı kızarıklıklar oluşabilmektedir. Kızarıklıkların geçmesi ise 1 günden uzun sürmüyor. Tedavi tamamlandıktan sonra bakım ürünleri ile dekolte bölgesini korumaya dikkat edilmelidir.

Dekolte Bölgesinin Yaşlanmasını Geciktirmek İçin Yapılması Gerekenler

Dekolte estetiğinde az bilinenler olduğu gibi, dekolte bölgesinin korunması ile ilgili de öğrenilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Dekolte bölgesindeki yaşlanma sorunları ile uğraşmak istemeyenler, güneşe çok fazla maruz kalmamaya dikkat etmelidir. Güneş sadece dekolte bölgesinde değil, tüm cildin yaşlanmasında etkilidir. Güneşin yarattığı etkiler kısa sürede etki eden etkiler değildir. Çok fazla güneşte kaldığınız bir günün sonuçlar, 15-30 yıl sonra ortaya çıkmaktadır. Güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü koruma kremleri kullanılmalıdır. Kış aylarında bile güneşten korunmak çok önemlidir. Havanın güneşli olduğu günlerde dışarı çıkarken güneş kremi kullanılmalıdır. Kremin etkisini gösterebilmesi için yaklaşık 15 dakika beklenmesi gerekiyor. Dekolte bölgesini korumak için yapılabilecek bir diğer aktivite de gülmektir. Gülme sırasında hareket eden kaslar, dekolte bölgesinde kan akışının hızlanmasına neden olur. Bu sayede, cildiniz içeriden daha iyi beslenerek daha güçlü bir yapıya sahip olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git