Deodorant Türleri

Deodorant Türleri
19 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Deodorant Türleri

Terleme etkileri vücut döngümüzün doğal bir sürecidir. Terleme olmadığında bir insanın normal bir vücut fonksiyon sistemi olduğunda da söz edilemez. Bu nedenle doğru bir şekilde terleme olur ve bu terleme birçok insan için gizlenmek üzere bazı çeşitli arayışlarına girmelerine neden olmaktadır. Ayrıca terimiz vücudumuzun salgılamış olduğu içerisinde su, protein ve tuz barındıran bir yapıdır. Bu yüzden vücudumuzdaki terin dışarıya aktarılması ve ısı dengesinin sağlanması için insanlar terlemeye ihtiyaç duymaktadır.

İnsanların genel arayışları, yapılan çeşitli araştırma ve deneyler neticesinde ter kokusunun gizlenmesi, ortaya verdiği kötü kokular deodorantlar ile gizlenmeye çalışılmıştır. Talepler, ihtiyaç ve ter kokusuna karşı önlem almak isteyenler bu türevi Deodorantlara yönelmiş ve buna bağlı olarak birçok marka ortaya çıkmıştır. Bu markalar talebi daha iyi bir şekilde karşılayabilme adına da birçok deodorant türlerini meydana getirmiştir. Bu türlerin her biri, ihtiyaca doğru bir şekilde  karşılık verme üzerine üretilmektedir.

Deodorant çeşitleri ve türleri;

  • Farklı şişelerde muhafaza edilebilmektedir.
  • Her birinin markası bir deodorantın kalitesini yansıtır.
  • Kokular her birinde farklı olabilmektedir. Özellikle çikolata, sabun, doğal özler olmak üzere çeşitli koku türleri vardır.
  • Erkekler ve kadınlar için özel olarak deodorant üretilmektedir.
  • Yüzlerce çeşit deodorant türleri ve markalar bulunmaktadır. Markaların kalitesi, reklamı, içeriği ve memnuiyet durumları, deodorantın ter kokusundaki etkin bir maskeleyici olarak kullanılabilmesini sağlamıştır.


Terleme ve Deodorant İlişkisi

İnsanların kendi vücut yapısına, metabolizmasına ve fiziki etmenlerine uygun olan bir terleme bezi bulunmaktadır. Bu terleme bezi insanların doğal bir süreç olan bir işlevini ortaya koyar ve terleme durumu meydana gelir. Terlemelerin etkileri insandan insana, psikolojiye ve fiziki durumlara göre değişebilmektedir. Bir insan belirli bir ısıda terlemeye başlayabilirken bir insanda çok daha yüksek ısıda terleme meydana gelebilmektedir. Bu yüzden terlemenin önlenmesi, kesinlikle durdurması gibi bir konu söz konusu değildir ve sadece terin etkileri deodorant ile önlenerek kesilebilmektedir.

Terlemenin asıl konusu ısıdır. Vücut ısı dengesini sağlayabilmek için terler. Bu ter zararlı değildir fakat bakterilerin varlığı ile terimizdeki su, protein ve tuz ile beslendiklerinden dolayı çeşitli bir gelişmeye girerler. Bu nedenle, bir koku oluşur. Ter saftır, temizdir ve su gibi berrak bir görüntüye sahiptir. Ayrıca terimizi silmediğimiz ve cildimiz üzerinde kuruduğu zaman tuzlu olmasının sebebi de bu yüzdendir.

Teri önlemek için deodorant kullanılabilir. Sürekli olarak deodoranttan önce koltukaltının da temizlenmesi ter kokusunun önlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca koltuk altı bölgesindeki kıllarda kötü koku oluşumlarında etkilidir. Bu yüzden deodorant türleri, ter kokusunu önleme konusunda direk olarak cilt üzerine uygulanan bir ürün olmaktadırlar. Genel olarak zararları yoktur fakat aşırı derecede kullanılması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca giysilerinde sürekli olarak temiz olması da ter kokularını önleyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git