Derideki Pullanmanın Nedenleri

Derideki Pullanmanın Nedenleri
25 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Derideki Pullanmanın Nedenleri

Döküntü ve pullanma, deride kızarlıklar ile beraber görülmektedir. Birçok insanın şikayetçi olduğu Derideki Pullanmanın Nedenleri kimyasallar, su kalitesi gibi etkenlerden çok kolay bir şekilde etkilenmektedir. Eğer uzun süren bir deri döküntüsünden şikayetçi iseniz en yakın cilt doktoruna gitmeniz gerekmektedir. Cilt döküntüleri birçok rahatsızlık sebebi ile oluşabilmektedir. Bunlar karaciğer problemlerinden damar sorunlarına kadar çok geniş bir yelpazede ele alınmaktadır. Günümüzde birçok kadın, makyaj malzemesi adı altında bilmediği pek çok zararlı maddeyi cildi üzerinde kullanmaktadır. Güzelleşmek uğruna alınan riskler Derideki Pullanmanın Nedenleri arasında en büyük yüzdeyi kaplamaktadır. Deri döküntülerinin çoğu tehlikeli değildir. Fakat bir doktora danışarak önlem almak problemin çözümünü kolaylaştıracaktır.Genel olarak Deride Pullanmanın Sebepleri;

  1. En önemli sebeplerin başında stres gelmektedir. Kişiler gündelik yaşamlarında yaşadıkları sıkıntıları bu tarz belirtiler ile dışarı vurmaya eğilimlidirler.Bu gibi durumlarda bir psikologdan destek almanız gerekebilir. Stres aynı zamanda kalp krizi gibi bir çok hastalığı tetikleyen önemli bir risk faktörüdür. Özellikle 40 yaş üstü hastalarda ciddi sağlık problemlerine neden olabilmektedir.
  2. Temizlik sırasında kullanılan kimyasallar alerjen etkilere neden olabilmektedir. Bu etkiler ciltte döküntülere neden olabilir. Özellikle bazı ev hanımlarında sıklıkla görülür. Temizlik sırasında gereksiz yere, önlem almadan kullanılan yüksek zehir içerikli deterjanlar hastalığı tetiklemektedir. Temizlik sırasında eldiven kullanmak ve yeteri kadar deterjan kullanmak döküntü konusunda problemi giderecektir. Bu tarz kimyasallar ile temas durumunda eller bol su ile yıkanmalıdır.
  3. Kişilerin genetik aktarım ile gelen belirli alerjik reaksiyonları olabilir. Metal alerjisi, belirli bitkilere ve yağlara olan alerjiler bunlardan bir kaçıdır. Bu tarz bir cisimle temas eden kişide kabarmalar ve kızarıklıklar görülebilir. Bu durumda alerji tedavisi uygulanabilir en yakın hekimden destek alınmalıdır.
  4. Küçük çocuk ve bebekler bez kullanımı dolayısı ile pişik olurlar. Bu sebeple tedavi amaçlı üretilmiş bir çok krem bulunmaktadır. Bu kremler çocuklar için özel üretilmiştir ve herhangi bir zararları yoktur. Eğer doğru şekilde kullanılırsa kısa sürede kızarıklık ve derideki pullanmayı geçirebilmektedirler.

Doğal olmayan ürünler, insan vücudunda birçok reaksiyona neden olabilmektedir.Derideki Pullanmanın Nedenleri arasında en yaygın olanları yukarıdakiler gibidir. Eğer dökülmeleriniz ve pullanmalarınız ciddi boyutlara ulaşmış ya da hayatınızı etkileyecek boyutlara gelmiş ise en yakın kuruluştan tıbbi destek almanız gerekiyor olabilir. Sağlık ihmal edilmemesi gereken konuların başında gelmektedir. Cilt sağlığı ise sizin sosyal hayatınızı etkileyecek kadar önemlidir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git