Desenli Oje Nasıl Sürülür?

mavi-penguen-desenli-oje-tasarım
1 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Desenli Oje Nasıl Sürülür?

Hanımlarımız tarafından oje sürmek bir sanat olarak görülmektedir. Tırnak bakımı onlar için oldukça önemlidir ve her zaman kusursuz güzellikte olmalıdır. Bugüne kadar pek çok oje sürme konusuyla alakalı sizlere tanıtımlar hazırlayan editör kadromuz, şimdi de desenli oje nasıl sürülür sorusuna cevap bularak sizlerin farklı deneyimler yaşamanıza yardımcı oluyor. Öncelikle şunu bilmeliyiz, desenli oje ile French oje arasında oldukça büyük farklar vardır. Pek çok hanım bu iki türünü birbiriyle karıştırdıklarından dolayı istenen sonucu alamamaktadır ve bazı sorunsallar yaşamaktadır. Sunulan yöntemler ile birlikte artık doğruya yönelik adımlar atma durumu da kendisini hemen ön plana çıkarmaktadır.

  1. Bunlar için en uygun kalıpları satın alabilirsiniz. Var olan kalıplar üzerine bir makyaj gibi hazırlamalar yaptıktan sonra direkt olarak tırnağınız ile birleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum kendi çapında olumlu sonuçları da beraberinde getirmektedir.
  2. Direkt olarak tırnağınız üzerinde boyamalar yapılabilir. Yani bunun için birbirinden farklı pek çok ojeye sahip olmalısınız!
  3. En önemlisi de desenli oje sürmeye başlamadan önce mutlaka tırnağınız üzerinde oluşan eski oje kalıntılarından kurtulmalı, baz ile temizliğini ve bakımını yapmalısınız. Çünkü desenli ojeler oldukça zor bir iş ve sanat olduğundan dolayı bu tip bakımların aksatılması durumunda istenen verimi ve performansı alamazsınız.
  4. İnce uçlu oje fırçalarına sahip olun!
  5. Şeritli yapmak istiyorsanız ince kesilmiş bantları tırnağınıza yapıştırın ve boyamalara başlayın!


Böyle bir yol izlendiği zaman sizlerin ekstradan ortaya sunacağı tüm olumlu sonuçlar doğru tepkimelere yönlenmenizi sağlamaktadır. Bir kalıp edinmek yerine elde ki malzemeleri kullanarak da doğru sonuçlar elde edebilme hakkına sahip olabilirsiniz. Zira sizler için sunulmuş bu durumların tamamı doğru sonuçlar almanıza yönelik hareketlerdir.

Desenli Oje Sürmeden Evvel Yapılması Gerekenler

  1. Tırnak bakımı! Mutlaka aksatılmaması gereken bir bakım ürünü olan tırnak bakımları, baz ve aseton yardımıyla sağlanabilir. Doğru şekilde ayarladığınız bir bakım durumuyla birlikte tırnaklarınızı sorunsuzca gündelik yaşantılarınızda kullanabilirsiniz. Bu yüzden bakımlarını kesinlikle aksatmayın!
  2. Yapmak istediğiniz şekli öncesinden araştırın ve kağıt üzerinde denemeler yapın! Çünkü tırnağa uyguladıktan sonra her şey sizler için geç olabilir. Bu sorunları yaşamamak adına önemli olan faktör deneme durumlarını aksatmamaktır.
  3. Bir kat atacaksanız mutlaka onun kuruma sürecini bilin ve ona göre davranın. Çünkü üzerinde çalışmalar yapacağınız gerçeği hiçbir şekilde değişmeyeceği gibi, böyle bir yol izlendiği zaman olumlu sonuçlar alma durumu da gün yüzüne çıkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git