Dişleri Beyazlatmanın Yolları

Dişleri Beyazlatmanın Yolları
31 Mart 2017 tarihinde eklendi

Dişleri Beyazlatmanın Yolları

Bir insanın en etkileyici özelliği gülüşüdür. Güzel bir gülüş elde etmek için sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak gerekmektedir. Kahve, sigara ve kafeinli ürünlerin tüketilmesi dişlerin sararmasına neden olmaktadır. Ayrıca aşırı derecede tatlı tüketmek dişlerin çürümesine yol açmaktadır. Sağlıklı dişlere sahip olabilmek için, günde mutlaka 3 kere fırçalamalısınız. Ayrıca 6 ayda bir doktor muayenesine girmelisiniz. Bu sayede dişlerde oluşan sorunlar çok fazla ilerlemeden çözülmelidir. Dişleri beyazlatmanın yolları, iki şekilde yapılabilir. Birincisi dişçiler tarafından yapılan beyazlatma işlemidir. Diğeri ise evde doğal yollarla yapılan yöntemlerdir.

Diş Beyazlatma Malzemeleri

  • Karbonat; En çok bilinen ve en büyük etkiler veren malzemedir. Sadece dişleri beyazlatmakla kalmıyor, ağız içerisinde bulunan bakterilerin ölmesini de sağlamaktadır. Ayrıca dişleri temizleyerek daha sağlıklı olmasını da sağlamaktadır. Dişlerde oluşan plağın giderilmesinde de oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Sofra Tuzu; Kolaylıkla her yerde bulabileceğiniz sofra tuzu da çoğu bakteriyi öldürmektedir. Anti bakteriyel özellikleri sayesinde ağızda oluşan iltihapların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Sadece bir çay bardağı su ve bir çay kaşığı tuzu ağzınızda çalkalayarak, iltihapların ve yaraların giderilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Gliserin; Gliserininde dişleri beyazlatma ve bakterileri öldürme konusunda yararı vardır. Bakterilerin olduğu çözeltilere bir damla gliserin damlatmak onların ölmesini ve daha sağlıklı bir ağıza kavuşmanızı sağlayacaktır.
  • Çilek; Çileğin içerisinde bulunan malik asit plak oluşumunu önlemekte ve zayıf diş etlerine sahip olanların dişlerini güçlendirmektedir. Ayrıca ağızda oluşan kanamaları da durdurmaktadır.


Evde Yapılan Dişleri Beyazlatmanın Yolları

  • Haftada bir kez, bir adet çileği çatal yardımıyla ezerek püre haline getirin ve dişlerinize sürün. Dişlerinizin daha fazla parladığını göreceksiniz.
  • Bir tatlı kaşığı zeytinyağına bir çay kaşığı karbonat koyarak karıştırın. Bu karışımın üzerine az miktarda limon suyu da ekleyebilirsiniz. Daha sonra fırçanızı bu karışıma batırın ve dişlerinize uygulayın. Farkı ilk haftada göreceksiniz.
  • Önce dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı bol suyla çalkalayın. Daha sonra bir çay kaşığı adaçayı, bir kaşık karbonat ve az miktarda tarçını karıştıraral dişlerinize uygulayın. En sonunda ağzınızı tekrar çalkalayın. Bu işlemi her gece kolaylıkla uygulayabilirsiniz.
  • Elma, brokoli, salata ve havuç gibi içerisinde lif bulunan sebzeleri tüketmekte dişlerinizin beyazlamasını ve güçlenmesini sağlayacaktır.
  • Az miktarda karbonat, tuz ve sirkeyi karıştırarak diş fırçanız yardımıyla dişlerinize uygulayın ve ağzınızı çalkalayın. Bu tarif sayesinde hem dişleriniz beyazlayacak hem de iltihap oluşumu önlenecektir.

Evde doğal yöntemlerler, dişleri beyazlatmanın yolları bu şekildedir. Özellikle karbonatın, dişleri beyazlatmada ve güçlendirmede ki etkisi çok büyüktür. Bu nedenle günde 2 kere normal macunla bir kere de karbonatları dişlerinizi fırçalayarak en etkili sonuçları alabilirsiniz. Ayrıca limonu ham şekilde dişlerinize kesinlikle uygulamayınız. İçerisinde bulunan asit nedeniyle dişlerinize daha çok zarar verebilir. Evde yapacağınız basit tariflerle dişlerinizi kolaylıkla beyazlatabilir ve eşsiz gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git