Diyet Sürecinde Sporun Etkisi

Diyet Sürecinde Sporun Etkisi2
22 Haziran 2017 tarihinde eklendi

Diyet Sürecinde Sporun Etkisi

Dikkat edilmediğinde hızla alınan kiloları yine aynı hızla vermek mümkündür. Kimi insan kilo vereceğine inanmasa da doğru yöntemler ile kilo verme süreci hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Önemli olan kilo verme sürecinde devamlılık sağlamak ve iradeyi korumaktır.

Kişiye Uygun Diyet Programları

Kilo verme süreci için öncelikle vücudunuzdaki vitamin, demir, yağ, kas oranına, troidlerinizin çalışma hızına bakılması gerekmektedir. Bu yüzden diyetisyen yardımı almak şarttır. Tahlil sonuçlarında çıkan yağ, kas oranınıza uygun bir diyet programı ile bu sürece başlayabilirsiniz. Bu noktada başkalarına ait diyet listelerini kullanmamak önemlidir. Çünkü herkesin vücudu değişiklik göstermektedir. Diyet listenize ek olarak günde 3 fincan yeşil çay, 1 fincan şekersiz Türk kahvesi tüketerek kilo verme sürecinizi destekleyebilirsiniz.

Günün Her Saati Tartılmayın

Bu süreçte doğru zamanlarda tartılmak önemli bir husustur. Yemekten sonra, adet dönemlerinde tartılmak yanlış sonuçlar verecektir. Tartıda bir değişim görmemek ya da rakamlarda artış görmek motivenizi düşürecektir. Tartıda gördüğünüz artılar her zaman kilo aldığınız anlamına gelmez. Vücut bazı dönemlerde ödem toplar ve bu da tartıya artı olarak yansır.

Kilo Verme Sürecinizi Spor İle DestekleyinSpor hayatın her alanında olmalıdır. Çünkü spor yapmak sadece zayıflamak için değil; çeşitli sağlık problemlerini engellemek, daha rahat nefes almak, enerjik hissetmek, psikolojik sorunları en aza indirmek için de yapılabilmektedir. Sporla kilo vermek için altın kural düzenli spor günlüğü oluşturmaktır. Sporu düzenli olarak hayatınıza katmazsanız kilo vermeniz zorlaşacaktır. Çünkü sporla hızlı kilo verme mümkündür. Sporu aniden bırakırsanız vücudunuzda sarkmalar meydana gelecektir. Bu nedenle diyet süreciniz tamamlansa bile kilo koruma döneminde de spora devam etmeniz gerekmektedir. Böylece daha fit bir vücut elde etmeniz mümkündür.

Hangi Sporları Yapmalısınız

Kişilerin vermeleri gereken kilolar farklılık gösterdiğinden yapılması gereken sporlar da farklıdır. Hedef kilosuna çok uzak olan kişiler öncelikle kalp ritmini yükseltecek hareketli sporlara yönelmelidir. Bunlardan bazıları fıtness, zumba, aerobik, step olabilir. Özellikle zumba, hareketli bir dans türüdür ve kısa zamanda fazla kalori yakmanızı sağlar. Bunların yanı sıra ağrılık çalışmak da oldukça önemlidir çünkü vücudun sarkmasının önüne geçilir. 1 saat fıtness sonrası 1 saat ağırlık çalışmak en doğrusu olacaktır. Ayrıca kilo verme süreci tamamlandığında vücudunuz şekle sokmak için pilates yapabilmeniz mümkündür. Çeşitli salonlarda pilates yapmak mümkün olduğu gibi bazı malzemeler edinerek evde yapmanız da mümkündür. Pilates, kişinin dik durmasını sağlamakta, omurga sağlığını korumakta ve vücudunu şekillendirmektedir. Günde 1 saat pilates yapmak bacakların incelmesini, kolların sıkılaşmasını, göbek bölgesinin düzleşmesini ve basenlerin daralmasını sağlayacaktır. Bunların hiçbirini yapamayacak kişilerin mutlaka tempolu yürüyüş yapması gerekmektedir. Günde 1 saat yürüyüş yaparak da fit bir vücut elde edebilirsiniz. Yürüyüşlerinizi 20 dakika normal tempo, 20 dakika hızlı tempo, 20 dakika normal tempo şeklinde yaparsanız kalp ritminiz değiştiğinden yağ yakımınız da hızlanacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git