Dizdeki Kararmalardan Kurtulmanın Yolları

Dizdeki Kararmalardan Kurtulmanın Yolları
2 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Dizdeki Kararmalardan Kurtulmanın Yolları

Bacaklardaki görünümü bozan sorunlardan birisi dizlerde meydana gelen kararmalardır. Dizlerde meydana gelen kararmalar çoğu kadının başına gelebilir. Bunun birçok farklı sebebi olabilir. Aynı biçimde bu sorunun birçok farklı çözümü de bulunmaktadır. Bu bölümlerde ölü cilt derisi daha fazla bulunduğu için kararmalar daha çok görülür. Aynı zamanda dizlerin sürekli olarak yere konulması da dizdeki koyu renkleri arttıracaktır. Dizdeki kararmalardan kurtulmanın yolları olarak ise doğal maddeler kullanılabilir.  Bu maddeler aşağıda tek tek anlatılmıştır.

Karbonat Kullanımı ile Diz Kararmalarından Kurtulun

Karbonat cilt üzerinde sayısız faydaya sahiptir. Karbonat kullanarak cildinizde bulunan ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Karbonat kullanımı içine süt de katabilirsiniz. 1 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırın ve sonrasında bu karışımı dizlerinize sürün. Sonrasında 10 dakika boyunca bekleyin. Ilık su ile durulama yapabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrar etmenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Sarımsak ve Soğan ile Cilt Kararmalarına Son

Sarımsak ve soğan kullanarak cildinizde bulunan koyu renkli bölgelerden kurtulabilirsiniz. Renk koyulukları içine en ideal iki ürün sarımsak ve soğandır. Bu iki ürünü kullanabilmek için soğanın bir dilimi yeterli olacaktır. 1 dilim soğan ve 1 diş sarımsağı alın ve iyice ezin. Daha sonrasında bu iki ürünü birlikte karıştırın ve kararma olan bölgelere sürün. 5 dakika beklemek yeterli olacaktır. Sonrasında su ile temizleme yapabilirsiniz. Oluşan kötü kokuyu engellemek için ise 1 miktar gliserin, 2 çay kaşığı limon suyu ve 4 çay kaşığı gül suyunu karıştırarak aynı bölgeye sürmelisinizPatates ile Cilt Farklılıklarını Engelleyin

Patates de cilt kararmalarını engellemeye yarayan bir üründür. Patatesi yer yerde bulabilir ve oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Patatesi kullanabilmek için bir tane patatesi alın ve küçük parçalar halinde dilimleyin. Daha sonrasında bu patatesleri kabın içine koyun ve içine yoğurt koyun. Sonrasında bu karışımı kararma olan bölgelere sürün. 15 dakika bekleme süresi yeterli gelecektir. Su ile durulama yaparak kullanım yapabilirsiniz. Bu işlemi kararmalar geçene kadar tekrar etmeniz gerekmektedir.

Bal ve Limon Karışımı ile Ölü Derilerden Kurtulun

Cildinizin diz bölgesinde kararma sorunu yaşıyorsanız bal ve limon ile hazırlanan maskeyi kullanabilirsiniz. Bu maske için gerekli olan malzemeler arasında 1 limonun suyu ve 1 yemek kaşığı bal gereklidir. Bu iki ürünü karıştırın ve daha sonrasında kararma olan bölgelere sürün. Sonrasında da 25 dakika bekleyip durulama yapın.

Nane Karışımı Kullanımı

Nane cilt kararmalarını yok eden bir üründür. Naneyi su içinde kaynatın. Sonrasında soğuyunca kararma olan yerlere sürün. 10 ile 15 dakika arasında bir süre bekleyin ve sonrasında durulama yapın. Dizdeki kararmalardan kurtulmanın yolları arasında bu maddeler yer almaktadır ve kullanılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git