Doğal Bronzluk İçin Kürler

Doğal Bronzluk İçin Kürler
5 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Doğal Bronzluk İçin Kürler

Yaz geldi ve herkes Ege sahillerinde, Akdeniz’e akın akın tatile gitmeye başladı. Geriye döndüklerinde güzel anılarının yanında bronz tenleri de dikkat çekecek. Siz ise tatile henüz gidememiş ancak bronz bir tene sahip olmak istiyor olabilirsiniz. Aslında bronz tene sahip olmak için yapmanız gereken sizin de bildiğiniz gibi çok kolay, her gün kum, deniz ve güneş üçlüsüne maruz kalmak… Ancak çalışan her insan gibi sizin de yazın üç ayı boyunca tatil yapma imkânınız olmayabilir. İşte o zaman yapılması gereken evde hazırlayacağınız kürleri kullanarak daha hızlı bronzlaşmayı sağlamak ve üç ayda elde edeceğiniz bronzluğa yalnızca birkaç haftada ulaşmak!

Daha Bronz, Hem de Güneşlenmeden!

Güneşlenme imkânınız hiç olmayacaksa ama bronzlaşmadan da edemem diyorsanız güneşte bronzlaşmayı kolaylaştıran yağlardan önce doğal bronzluk sağlayan birkaç formülden bahsedelim. İşte evde hazırlayarak uygulayabileceğiniz birkaç yöntem.

  • Bir bardak su kaynatılarak içerisine bir adet taze ve siyahlaşmamış kabuklu tarçın atılır. Tarçın atıldıktan sonra su beş dakika daha kaynatılır. Ardından doğal kan taşı içersinde dolaştırılır ve karıştırılır. Hazırlanan bu kür haftada bir vücuda uygulanır ve ardından bir saat beklenip temizlenir.
  • Daha basit bir kür hazırlamak istiyorsanız işte yalnızca havuç, süt ve buz kullanarak hazırlayabileceğiniz bir kür tarifi. İki adet havucu haşlayıp püre haline getirdikten sonra üzerine bir çay fincanı süt ilave edin. Yüzünüze maske gibi uyguladığınız bu kürü bir saat bekletin. Ardından parçaladığınız buzları bir litre suya ilave edin ve yüzünüzü bu suyla yıkayın. Yüzünüze doğal bir bronzluk geldiğini göreceksiniz.


Doğal Bronzlaştırıcı Yağlar

  • Havuç yağı: Havuç yağı bronzlaşmanıza yardımcı olurken güneşten dolayı oluşan vücut yanmaları için de iyi bir tedavi yöntemidir. Ayrıca cildi renklendirir ve yeniler.
  • Kayısı yağı: Vücuda A ve E vitamini sağlamasının yanı sıra kırışma karşıtı da olan kayısı yağını güneşe çıkmadan hemen önce vücuduna sürerseniz daha hızlı bronzlaşma sağlayabilirsiniz.
  • Susam yağı: Susam yağı bronzlaştırıcı etkisinin yanında güneşe karşı cildinizi korur.
  • Kakao yağı: Özellikle zeytinyağıyla karıştırılarak vücuda uygulanan kakao yağı yazın bronzlaşmak isteyenlerin vazgeçilmezidir.

Evde Hazırlayabileceğiniz Kürler

  • Beş gram bergamot yağı, on beş gram zeytinyağı ve yine on beş gram susam yağıyla karıştırılır. İçerisine 30 gram saf çikolata rendelenerek yeniden karıştırılır ve vücuda güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülür.
  • Beş gram karanfil yağı, beş gram üzüm çekirdeği yağı, on gram ceviz yağı ve on gram kakao yağıyla karıştırılır. Hazırlanan bu karışım güneşe çıkmadan yarım saat önce ve denizden her çıkıldığında vücuda uygulanır. Karışımın büyüleyici etkisine bir ay güneşlenip üç aylık bronzluğa ulaştığınızda şahit olacaksınız. İyi ve bronz bir tatil dileriz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git