Doğal Cilt Bakım Maskeleri

dogal-cilt-bakim-maskeleri
8 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Doğal Cilt Bakım Maskeleri

Cildinizin sürekli bakımlı olması demek sürekli makyaj yapmanız demek değildir. Makyaj aksine cildinizi daha soluk bir hale getirecektir. Bunun için makyaj yapsanız bile günlük bakımınızı hiçbir çekilde aksatmamalısınız. Bakım yapmak için çok büyük paralar verip kremler almanıza gerek yoktur. Bunun için evde kendiniz de özel maskeler hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Doğal cilt bakım maskeleri hazırlamanız çok kolaydır. Bunun için manavdan aldığınız ucuz meyveler bile yeterli olacaktır. Bakım maskelerinin her birinin özelliği ve etkisi farklıdır. Özelliklerini bilmediğiniz bakım maskelerini rasgele biçimde kullanmamanız gerekir.

Peeling Maske Uygulanışı

Peeling maskelerden birisi olarak meyve maskesini kullanabilirsiniz. Bunun için bir muzu alın, soyun ve çatal yardımı ile bir tabağın içinde ezin. Nemlendirici etkisi yüksek olan bu muzu yüzünüze ve boynunuza sürüp bir süre boyunca bekletin. Durulama yaptıktan sonra bu bakım maskesini haftada bir kere uygulamanız halinde olumlu etkiyi görebileceksiniz. Maskenin yüzünüzde 15 dk kalması yeterli olacaktır ve durulama için de soğuk su tercih edilmelidir.

Peeling etkisi yaratacak diğer maske için salatalık kullanımı önerilmektedir. Salatalık en doğal etkili nemlendiricilerden birisidir. Salatalık ile peeling yapabilirsiniz. Bunun için bir tane salatalığı soyun ve iyice ezin. Macun kıvamına gelen salatalığı alın ve yüzünüze masaj yapar biçimde sürün. Sonrasında maskeyi yüzünüzde 15 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın. Bu şekilde cildiniz çok daha taze olacaktır.Kırışıklar ve Göz Altı Torbası İçin Bakım Maskesi

Kırışıklıklarınız ve göz altı torbalarınız varsa bunun için özel bakım maskeleri kullanabilirsiniz. Yoğurt en basit bulunabilecek ürünlerden birisidir ve bakım maskesi için kullanılabilir. Bir bardak yoğurdu,  bir çay kaşığı dolusu rezene çayı ile karıştırın ve içine biraz da rezene yaprağı koyun. Sonrasında krem haline gelen maskeyi yüzünüze sürün ve 20 dakika boyunca bekletin. Ilık su ile durulama yapın. Bu maskeyi her gün kullanmanız uygun olacaktır.

Kırışıklıklar ve göz altı torbaları için uygulanabilecek maskelerden birisi de gül ile yapılacak olan maskedir. 5 tane gülü alın ve yapraklarınız macun olana kadar ezin. Sonrasında bu maskeyi yüzünüzde 15 dakika boyunca bekletip soğuk su ile durulama yapın. Göz altı torbalarına bu maske çok iyi gelecektir.

Akne ve Sivilceler İçin Maske

Cildinizde akne ve sivilce olması oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu durumdan kurtulmak için çeşitli doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Çilek akne ve sivilcelere iyi gelen maskelerden birisidir. Bu maskeyi hazırlamak için çileği bir kabın içinde iyice ezin ve içine bal ekleyin. Sonrasında bu karışımı yüzünüzü sürün, 20 dakika boyunca bekletin ve soğuk su ile durulama yapın. Bu maskeyi düzenli uygulamanız halinde cildinizdeki akne ve sivilcelerden kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Doğal cilt bakım maskeleri bu şekilde hazırlanabilir ve kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git