Doğal Cilt Bakım Ürünleri Neler

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Neler
4 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Neler

Bir çok kadının aklındaki soru olan doğal cilt bakım ürünleri neler sorusunu yanıtlayalım.

Işıl ışıl bir cilde sahip olabilmek için, maskelere veya güzellik salonlarına gerek yok çünkü doğa sizler için bu fırsatı sunmuş durumda. Harika bir cilde sahip olabilmek için bu ürünleri kolayca temin edebilirsiniz. Hem sağlıklı hemde ışıl ışıl, parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Kimyasal içeren bir çok kozmetik ürünü vücudunuzu belli bir süre güzelleştirip daha sonra cildinize dokunabiliyor.

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Neler

  • Doğal yağlar
  • Evde doğal maskeleler ve peelingler yapın
  • Sebze ve meyve tüketin
  • Bol bol su tüketin

Doğal Yağlar

Herkes evinde olabilecek zeytinyağı ile cildinizi nemlendirebilir harika bir yumuşaklığa kavuşabilirsiniz. Hafta iki gün bir pamuğa damlatılan zeytinyağı cildinize güzel bir şekilde sürün yarım saat civarı bekleyin. Farkı kısa süre içinde göreceksiniz. Cildinizi ferahlatması için iyileştirici ve onarıcı özelliği bulunan nane yağınıda kullanabilirsiniz. Haftada bir gün kullanarak cildinize pürüzsüzlük kazandırabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı ise cildiniz tarafından emilerek, etkisini hızla gösterecektir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan üzüm çekirdeği yağı hem cildinizi nemlendirecek hemde esneklik kazandıracaktır. Hafta iki, üç gün uygulamanız yeterli olacaktır.

Evde Peeling YapınPeeling sayesinde cildiniz ölü derilerden kurtulacak ve damarlarınız harekete geçerek kan akışınız hızlanacaktır. Yani aklınızdaki doğal cilt bakım ürünleri neler sorusunun cevaplarından biri olan peeling hem cildinizi güzelleştirecek hemde kan akışınızı hızlandıracaktır. Antioksidanların erken yaşlanmayı önler ve kahvede bulunan ekstra yağı emme özelliği bulunur. Böylelikle nemli bir cildi kavuşmuş olursunuz ve cildiniz yağlardan arınır. Harnup pekmezinden bir tatlı kaşığı alın ve bir yumurta sarısı ile bir tatlı kaşığı kahve telvesi ile güzelce çırpın. Karışımı yüzünüze dairesel masaj hareketi sürün ve kuruyana kadar bırakın. Daha sonra durulayın ve farkı kısa sürede göreceksiniz.

Sebze ve Meyve Tüketin

Harika bir cilt için bir patatesi rendeleyin ve patetesin suyunu bir pamuk ile yüzünüze sürün. Patatesin posasını da gözaltlarınız da dahil cildinize güzelce yayın ve yarım saat sonra yüzünüzü durulayın. Harika bir cilde kavuşacaksınız.

Su Tüketin

Temiz, bakımlı, taze bir cilt için her gün günde en az 2 litre su tüketin. Böylelikle cildiniz susuz kalmaz ve devamlı olarak yenilenir.

Görüldüğü gibi cildinizi güzelleştirmek için pahalı kremlere veya güzellik salonlarına gerek yok. Yukarıdaki adımlar her kadın evinde bulunan malzemeler ile gerçekleştirebilir. Kozmetik ürünlerden daha sağlık ve daha organik bu yöntemler sayesinde hem cildinizi genç tutar hemde cildinizin devamlı olarak nefes almasını sağlarsınız. Antioksiden içeren ürünler vücudunuzu hava kirliliğinden ve sigara dumanından korur daha sağlıklı bir hale getirir. Sağlığınız için her zaman organik ürünleri tercih edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git