Doğal Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir
5 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir

Biliyorsunuz ki farklı markalar tarafından çeşitli bakım ürünleri bulunmakta. Fakat cildin sağlıklı kalması için en doğru yöntem kimyasal ve inorganik maddeler içermeyen doğal ürünler kullanarak bakım yapmak. Yüzde yüz doğal ürünlerden elde edilen bakım ürünleri de mevcut. Bu ürünleri kullanmayı tercih edebilir veya evinizde kendi cilt bakım ürünlerinizi elde ederek doğal cilt bakım ürünlerine sahip olabilirsiniz. Bu hem daha ekonomik hem de pratik olacaktır. Doğal Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Yüz Bakım Maskesi

Farklı markalar tarafından üretilen tamamen doğal ürünler içeren yüz bakım maskeleri mevcut. Ancak bunların sayısı az ve diğer kozmetik ürünlerine göre fiyatları daha pahalı. Mutfağınızda bulunan yiyeceklerinizi kullanarak yüz bakım maskenizi elde edebilirsiniz. Toz haline getirdiğiniz badem, krema ve bir yumurta sarısını karıştırarak doğal yüz bakım maskenize kavuşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey bu maskeyi temizlenmiş bir cilde uygulamanız gerektiğidir. Maskeyi sürdükten sonra mimiklerinizi kıpırdamamaya özen gösterin. Bu maskesi yaklaşık yarım saat yüzünüzde tuttuktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra daha sıkı ve taze bir cilde sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi yüzümüzde bulunan en hassas bölge. Buradaki deri ince ve hassas olduğundan daha nazik davranmak gerekiyor. Göz çevrenizde oluşan halkalar, kaz ayakları ve kırışıklıklar için şimdi söyleyeceğimiz formülü uygulayabilirsiniz. İki çay kaşığı bal, yumurtanın beyazı ve bir çorba kaşığı limonu iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün. Masaj yaparak sürmeniz daha hızlı işe yaramasını sağlayacaktır. İsterseniz sadece göz çevrenize isterseniz tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yirmi ya da yirmi beş dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Ardından yüzünüze nemlendirici kreminizi sürerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu formül ile göz çevrenizde bulunan kırışıklıklardan ve halkalardan kurtulabilirsiniz. Karışımı haftada iki kere uygulamak yeterli olacaktır.

Doğal Tonik

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir? Sorusuna verebileceğimiz cevaplardan bir tanesi de tonik. Cildinizi mikroplardan arındırmak için temiz bir cilde sürdüğünüz tonik işe yarayacaktır. Doğal toniğinizi yapmak çok kolaydır. Bir şişe maden suyuna bir tatlı kaşığı sirke eklemeniz yeterli olacak. Bir pamuk yardımı ile cildinize sürebilirsiniz. Bu işlemi günde iki kere yapabilirsiniz.

Doğal Nemlendirici

Cildinizi doğal ürünler kullanarak nemlendirmek için bir yumurta sarısı ile bir bardak sütü karıştırmanız yeterli olacaktır. Karışımı yüzünüze sürüp yirmi beş dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu kolay karışım cildinizin nem dengesinin sağlanmasına ve korunmasına yardımcı olacak.

Buhar Yöntemi

Buhar yöntemi ile gözeneklerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Ardından yapacağınız cilt temizleme işleme bu sayede etkisini daha hızlı bir şekilde gösterecektir. Banyo yaptıktan sonra bir kaba kaynar su koyarak yüzünüzü kabın üzerinde tutmanız yeterli olacaktır. Yaklaşık üç ya da beş dakika buharda kaldıktan sonra cilt temizleme işlemi ile derinlemesine bir temizlik yapmış olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git