Doğal Dudak Makyajı

Rouge-Allure-Moire-De-Chanel-Collection-Introduction-by-Lisa-Eldridge-620x350
29 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Doğal Dudak Makyajı

Genel olarak dudaklarına güvenen hanımların doğal dudak makyajına daha çok ilgi gösterdiğini ve bu makyaj türünü deneyimlediğini biliriz. Bir diğer faktör olarak düşünülen durum ise, dudakların daha dolgun görüntü kazanması açısından dolgun dudak makyajıdır. Bu bahsedeceğimiz makyaj türü dolgun dudaklı olan hanımlara hitap eden bir makyaj türüdür ve onların doğal bir dudak makyajı ile birlikte ışıltılı görünüm almalarını sağlamaktadır. Oldukça basit bir şekilde sunulan bu makyaj türü, sizlerin kolaylıkla güzel bir görüntü kazanmasına yardımcı olacaktır. Şimdi birkaç adımda doğal dudak makyajı nasıl yapılır? Onu inceleyeceğiz.

4 Adımda Doğal Dudak Makyajı!

  • Dudakların doğal bir makyaj yapılmadan önce bakıma ihtiyacı vardır. Bu yüzden pürüzsüzlüğü yakalamak ve bakımlı bir dudak makyajı yapabilmek için lazım olan şey dudak peelingi ve nemlendirici desteğini daima uygulamaktır. Diğer türlü dudaklara doğal yoldan uygulanacak ruj pütürlü ve bakımsız bir görüntü almanızı sağlayabilir.
  • Doğal dudak için öncelikle lazım olan şey nüde tonlarında makyajlar yapmaktır. Bu dudaklarda daha güzel görünümü sağlar. Doğallığı öne çıkartan bir durumdur.
  • Dudakları dolgun ve şekilli göstermek için bir diğer lazım olan şey ise dudak kalemidir. Dudak kalemi ile istenilen makyaja ulaşmak mümkündür!
  • Dudaklarınıza makyaj uygulaması öncesinde mutlaka rengi eşitlemek adına fondöten sürmelisiniz. Bu sürüş ile birlikte ten renginiz eşitlenir ve dudaklar daha güzel bir hal alır.


İnce Dudakları Doğal Makyaj ile Kalınlaştırabilir miyim?

Bu da mümkün! Yapılması oldukça kolaydır. Şimdi sizlere sunacağımız tavsiye yöntemleri ile ince dudaklarınızı hem dolgun, hem de doğal gösterebilirsiniz.

  1. Dudaklarınıza vazelin sürün. Parlatıcı kullanmaktan ziyade vazelin dudakların daha kalın bir görüntü alması için ilk adımdır.
  2. Dudaklarınıza kalem çekin ve sınırlarınızı belirleyin. Sınırlarını çizerken ruju uygulayacağınızı unutmamalı ve bu yön üzerinden bir sınır çizgisi belirlemelisiniz.
  3. Daha sonra 2 kat olmak koşulu ile ilk kat rujunuzu sürün. Aradan 2 dakika geçmesini bekleyin ve peçete ile ilk katta oluşan fazlalıkları alın.
  4. İkinci katı ruj ile atın. Bu katı da attıktan sonra dudaklarınızın dolgunlaştığını göreceksiniz!

İşte bu kadar! Sizlere iki türlü de 4 adımda uygulayabileceğiniz muhteşem makyaj seçenekleri sunduk. Bu yöntemler ile birlikte sizler de aradığınız o kalın dudaklara sahip olabilir, doğal dudak makyajını da kusursuzca yapma hakkına ulaşabilirsiniz. Gayet basit olmakla birlikte, hiçbir sorun yaşamadan makyajınızı sorunsuzca tamamlama durumu söz konusu olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git