Doğal Görünümlü Kaşlar

Doğal Görünümlü Kaşlar
22 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Doğal Görünümlü Kaşlar

İfademizin en güçlü unsuru hiç kuşkusuz gözlerdir. Gözlerdeki bakışın derinliğini etkileyen en önemli şey ise kaşlar. Kaşlarda son yıllarda eskiye giden modalar ortaya çıktı. İnce mi olmalı, kalın mı olmalı derken kalın kaşların ağırlıklı kullanıldığı bir akıma doğru gidiliyor. Yani pek çok konuda olduğu gibi kaşlarda da çoğu kişi artık doğal görünümden yana. Makyaj uzmanları kalın kaşların kişiyi her zaman daha dinç ve enerjik gösterdiğini belirtiyor. Zaten günlük yaşamın içinde pek çok sorunla uğraşan kadınların da en büyük beklentisi daha enerjik görünmek değil mi?

Yorgun ya da olduğundan daha yaşlı bir görüntüyü hiç kimse istemez. İşte düzeltilmiş ancak üstünde uğraşılmamış gibi duran doğal kaşlar son zamanlarda bu yüzden oldukça yaygın eğilimler arasında. Ancak tıpkı saç ve makyaj seçimi gibi kaşlarınızın yapısında da yüz şeklinizi dikkate almanız lazım. Her yüz tipine uygun şekilde kullanılacak belli bir kaş modeli yok. Herkesin yüz yapısı, gözleri ve ifadesi farklı olduğundan kuaförünüze ya da uzmanlara danışarak kendinize uygun bir kaş modeli belirlemeniz gerekiyor.

Kaşlarınızı Doldurmak İçin Çeşitli Tekniklerden Yararlanabilirsiniz

Mikro Pigmentasyon

Doğal kaş görünümü için kaş ekleme tekniklerinden yararlanabilirsiniz. Kaşlarınızın içindeki boşlukları doldurmak için yararlanabileceğiniz tekniklerden biri mikro pigmentasyon. Türkiye’de konu ile ilgili eğitim alan uzman kişiler bulunuyor. Bu uzman kişilerden yardım alarak uygulamayı yaptırabilirsiniz. Her kaş tipinde kullanılmayan bu uygulama için estetik merkezlerden bilgi almanızda fayda var.Belli aralıklarla tekrarlanması ve tazelenmesi gereken bu yöntem ile ne kadar doğal bir görüntü istediğinize göre ayarlama yapılabiliyor. Uygulamayı yaptırmadan önce çeşitli cilt testlerinden geçip kullanılacak malzemelere karşı alerjinizin olup olmadığının kontrol edilmesi şart. Kendi ifadenize en uygun şekli ve cilt tonunuza uygun rengi belirlemek için bu uygulamayı muhakkak uzman yardımı ile yapmanız gerektiğini unutmayın.

Kozmetik Ürünlerinden Günlük Destek

Elbette kaşlarınızın daha gür ve dolgun görünmesi için illaki estetik bir müdahale yaptırmak zorunda değilsiniz. Günlük kurtarıcı olarak kozmetik firmalarının ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Kaş Kalemi

Bu ürünler arasında uzun yıllardır yaygın olanı kaş kalemi. Çeşitli renk ve tonlarda bulunan bu kalemlerden cilt renginize uygun olanı seçmek kolay olacaktır.

Kaş Farı

Kalemlere alternatif olarak ise son yıllarda kaş farı daha çok tercih edilmekte. Toz şeklinde olan bu farlar küçük bir fırça yardımı ile uygulanıyor ve kaleme göre daha doğal duruyor.

Ustura

Bunun yanı sıra son yıllarda özellikle ünlüler arasında ustura yardımı ile kaş güçlendirme gibi teknikler de söz konusu. Bunun için estetik merkezlerinden destek alabilir ve trend eğilimlerin ötesinde kendi yüzünüze en uygun kaşı belirleyebilirsiniz.

Unutmayın ki kaşlar, bakışlarınızın hatta karakterinizin en iyi yansıtıcısıdır. Sadece moda olan bir model yerine sizi en iyi ifade edecek formu bulmanız gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git