Doğal Kürlerle Gençlik İksiri

Doğal Kürlerle Gençlik İksiri
2 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Doğal Kürlerle Gençlik İksiri

Pek çok kadın, bugüne dek yaşlanma belirtilerini en aza indirmek ve yaşlanmayı geciktirmek için çeşitli yöntemler uygulamıştır. Fakat bu uygulamada tıbbi yöntemlerden çok doğal kürler dikkat çekmektedir. Hem yan etkisi olmayan, hem de kolay uygulanabilen bu yöntemlerin en etkilisi doğal kürlerdir.

Bu kürleri hazırlarken, tarifte verilen ölçüye ve uygulama şekline son derece dikkat etmek gerekir. Yan etkisi ya da zararı olmamasına rağmen, ölçülere uymak, kürün etkisinin görülmesi bakımından gereklidir.

Kürler:  • En çok tavsiye edilen ve en çok kullanılan besin maydanozdur. Maydanozun zayıflatıcı etkisi genel olarak herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Küçük bir araştırma yaptığınızda, pek çok rahatsızlıkta etkili olduğunu örebilirsiniz. Gençlik veren ve vücudu dinçleştiren besinlerin de başında gelmektedir. Maydanoz kürünün hazırlanışı ise şu şekildedir: Bir tutam maydanoz (15-20 yaprak yeterli olacaktır) bir miktar limon suyu ve su eklenerek blenderda karışım hazırlanır. 15 gün boyunca her sabah aç karnına içilir. Bu kür, dinçlik hissi verir ve uygulanmaya başlandığının ikinci gününde etkisi hissedilir. Bu kür, aynı zamanda toksin attırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, enfeksiyon riskini azaltır.
  • Farklı bir maydanoz kürü versiyonu daha mevcuttur. Fakat bu kürde sarımsak da bulunduğu için mide rahatsızlığı bulunan kişiler için bir önceki tarif daha uygundur. Bu tarife bakacak olursak; bir demet maydanoz, üç baş sarımsak ve beş altı adet limonu karıştıracağız. Fakat bu tarif blenderdan geçirilmiyor. Maydanozlar elle parçalamak gerekmekte. Parçalanan maydanozlar bir cam kavanoza koyuluyor, üç diş sarımsak bütün olarak üzerine ekleniyor. Son olarak limon suyu da üstüne dökülerek karışım konulan kavanoz siyah poşet içinde soğuk bir yerde bir gün bekletiliyor. Ertesi gün kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu karışımın suyu kullanılmakta ve günde iki çorba kaşığı tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bal ile tatlandırılabilir. Bu kürün kireçlenmeye, yüksek tansiyona, yağ yakımına etkisi vardır.
  • Kırmızı pancar da cilt gençleştirmede kullanılan besinlerden biridir. Beden için arındırıcı ve temizleyici etkiye sahiptir. Bir gece önceden sirkeye yatırılan kırmızı pancar, sirkenin temizleyiciliğinden faydalanılarak bu gece boyunca temizlenir. Ertesi sabah bir litre suyun içine koyularak kaynatılır. Bir süre demlenmesi beklenir ve süzülür. Üç hafta boyunca günde üç defa aç karnına içilir. Bu kür her gün taze olarak yapılmalıdır, böylece etkisini daha çabuk gösterecek ve daha etkili bir sonuç sağlanacaktır.
  • Bunlar dışında, her gün bir dilim ananas tüketmek akciğer broşlarını temizlemektedir. Elma ve enginar tüketmek de karaciğeri korumaktadır. Yine her gün tüketilecek havuç ve pancar, cildin ve gözlerin yıpranmasını engellemektedir. Tek başına tüketemiyorsanız, yeşil salatanızın içine bu bitkileri de ekleyerek tüketebilirsiniz. Ayrıca üç hafta boyunca ısırgan otu çayı içmek, böbrekleri arındırarak çalışmasını desteklemektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git