Doğal Makyaj Malzemesi Hazırlama

Doğal Makyaj Malzemesi Hazırlama
10 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Doğal Makyaj Malzemesi Hazırlama

Bayanların çoğu makyaj yapmadan evden dışarı adım atmaz, çoğu evde makyaj yapar ve çoğu da hiç yapmaz. Makyaj yapmayan bayanların, piyasadaki makyaj malzemelerinin pahallı oluşundan ya da doğal olmayışından yakınırlar. Biz de böyle düşünen bayanlar için evde doğal makyaj malzemesi hazırlama mümkündür diyerek birkaç malzeme yapımından bahsedeceğiz. Tamamen doğal olduğuna şüphesiz inanacağınız doğal makyaj malzemesi hazırlama örneklerine en çok ihtiyacımız olan BB krem ile başlayalım isterseniz.

Evde BB Krem Yapımı:

 • BB krem için gerekli malzemelerden ilki cildinizin yapısına uygun bir nemlendirici edinmeniz,
 • Daha sonra günlük kullandığınız güneş kremi (Yağlı cilde sahip olanlar güneş losyonu da kullanabilir.)
 • Renk vermek için toz pudra veya sıvı fondöten.

Malzemelerinizi hazırladıktan sonra nemlendirici kreminizi bir kaba alın, üzerine günes kremini ve renklendirmek için seçtiğiniz toz pudra veya sıvı fondöteni, renk koyuluğu oluşana kadar karıştırın. Her malzemenin karıştığına emin olduğunuzda fondöteniniz hazır olacaktır.En geç 3 haftada tüketmeye dikkat edin, fakat kıvamda ve kokuda bir gariplik hissederseniz kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir.

Doğal makyaj malzemesi hazırlama için ikinci tarifimiz krem aydınlatıcı tarifidir.

Evde Krem Aydınlatıcı Nasıl Yapılır? : • Evde krem aydınlatıcı hazırlamak istiyorsak malzemelerimizin ilki BB kremde olduğu gibi cilt yapınıza uygun bir nemlendirici olacaktır.
 • Açık ton olmasına dikkat edilerek ikinci malzememiz ışıltı, far toz aydınlatıcı veya pudra,
 • Kalıcılığının uzun sürmesi için ise makyaj bazı,
 • Hazırladığınız krem aydınlatıcıyı koymak için bir kap.

Malzemelerimizi hazırladıysak ilkin nemlendirici ve makyaj bazını işlem yapacağınız kaba koyun, farklı bir kapta ikinci malzeme olarak saydığımız pudra, far, aydınlatıcıyı ezerek toz haline getirin ve iki karışımı da bir kapta birleştirerek karıştırmaya başlayın. Karıştırma işlemini istediğiniz yoğunluktaki kıvama gelince krem kabınıza koyarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bayanların günlük ihtiyacı olarak sayılan bir ürün olan dudak balmı, dudak çatlamasına karşı koruma sağlar. Doğal makyaj malzemesi hazırlama ile evde dudak balmı hazırlamak da mümkündür.

Dudak Balmı Yapmak İçin Kullanılan Malzemeler ve Yapılışı:

 • Dudak balmı yapımında en önemli malzeme vazelindir.
 • Bunun yanında bir adet mum ve kibrite ihtiyacımız olacak.
 • Koku ve tat vermesi için de portakal veya çilek yağı.
 • Renk vermesi için bitmek üzere olan far, parlatıcı veya ruj.
 • Karıştırmak için küçük bir kaşık.

Malzemelerimiz hazır, yapılışa geçebiliriz. Bir yemek kaşığı vazelini bir karıştırma kabına dökün, ardından bitmek üzere olan far veya seçtiğiniz ruju ekleyin. Vazelinin erimesi, sıvı ve rahat karıştırılabilir kıvamda olması için mumu yakarak bu işlemi yapabilirsiniz. Kalan portakal veya çilek yağından iki- üç damla karışımınıza ekleyin. Bütün malzemeleriniz karıştıktan sonra buz dolabına koyarak yarım saat bekletin. Dudak balmınızı güle güle kullanabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git