Doğal Malzemeler ile Parfüm Nasıl Hazırlanır?

Doğal Malzemeler ile Parfüm Nasıl Hazırlanır
4 Mart 2017 tarihinde eklendi

Doğal Malzemeler ile Parfüm Nasıl Hazırlanır?

Evde kendi kendinize özel malzemelerden oluşan parfümler hazırlayabilirsiniz. Bu parfümleri günlük hayatınızda kullanabilir, güzel bir kokuya sahip olabilirsiniz. Evde bulunan ya da herhangi bir marketten satın alabileceğiniz ürünlerle evde kendinize özel bir parfüm hazırlayabilirsiniz. Parfüm hazırlamak için doğal maddeleri her yerde bulabilirsiniz. Doğal malzemeler ile parfüm nasıl yapılır sıklıkla karşımıza çıkan bir sorudur. Yazımızı okuyarak sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Meyveli Parfüm Hazırlanışı

Meyveli parfümler kullanmayı seven birisi iseniz yazımızı okuyarak meyveli ve güzel kokan bir parfümü kolay bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler arasında 5 damla portakal suyu, 9 damla limon suyu, 4 damla mandalina suyu, 11 damla günlük uçucu yağı, 3 damla portakal çiçeği esansı,2 damla merağacı yağı, 11 ml Jojoba yağı ve koyu renkte bir cam şişe malzemeleri yer almaktadır. Parfümü hazırlamak için şişenin içine öncesinde jojoba yağını dökün. Daha sonra diğer malzemelerin tamamını şişenin içine ekleyin. Bu işlemden sonra da cam uzun bir çubukla karışımı karıştırın ya da şişenin ağzını sıkı bir biçimde kapatarak iyice çalkalayın. Sonrasında  parfümü üzerinize sıkarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Farklı Parfüm Yapımı TarifleriEv yapımı parfüm için 10 damla gül suyu, 10 damla yasemin ve 10 ml Jojoba yağı kullanımı yapabilirsiniz. Ek bir şişe kullanımı yapmanız da etkili olacaktır. Parfüm hazırlamak için bu malzemeleri hazırladıktan sonra bir şişenin içine hepsini tek tek ekleyin ve sonrasında şişeyi çalkalayın. Sonrasında parfüm kullanıma hazır hale gelecektir. Hafif bir kokuya sahip bu parfümü günlük olarak kullanabilirsiniz. Parfüm günlük kullanıma uygundur ve oldukça kalıcıdır. Parfümü bittikten sonra yeniden yapabilir ve kullanabilirsiniz. Bu şekilde yeni parfüm almanıza gerek kalmayacaktır.

Ylang-Ylang ve Lavanta ile Hazırlanan Ev Parfümü

Farklı aromalar ile hazırlayacağınız ev parfümleri farklı kokusu ile sizi cezbedecektir. Bunun için 10 damla Ylang-Ylang yağı, 9 damla Lavanta ve 10 ml Jojoba yağı kullanımı yapılması gereklidir. Bu malzemelerin hepsini derin bir kabın içine alın ve birbirini bulana kadar iyice karıştırın. Daha sonrasında bu karışımı şişeye alabilir, iyice çalkaladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Ev parfümü oldukça kolay bir biçimde hazırlanmaktadır. Şişeyi bittikçe yeniden doldurabilir, kullanıma devam edebilirsiniz.

Vanilya ve Sandal Ağacı ile Parfüm Hazırlayın

29 damla vanilya, 10 damla sandal ağacı ve 11 ml Jojoba yağı kullanımı ile özel bir parfüm hazırlayabilirsiniz. Malzemelerin tamamını orta boy bir cam şişe içine ekleyin, sonrasında şişeyi iyice çalkalayın. Parfüm iyice çalkalandıktan sonra kullanıma hazır hale gelecektir. Doğal malzemeler ile parfüm nasıl yapılır sorusunu merak ediyorsanız bu karışımı hazırladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Karışım için gerekli malzemeler her yerde bulunabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git