Doğal Saç Açıcılar

doğal saç açıcılar
17 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Doğal Saç Rengi Açma

Bayanlar kimi zaman koyu renk saçlarından pek hoşlanmazlar ve saç renklerini biraz olsun açtırmak isterler. Bu nedenle de saç boyası kullanmak durumunda kalabilirler. Ancak saç boyaları kimyasal içermeleri nedeni ile saçların zaman içerisinde yıpranmasına, kırılmasına ve canlılığını kaybetmesine neden olmaktadır. Günümüzde artık insanların bilinçli bir yaşam sürmeleri ve doğal ürünler tercih etmeleri nedeni ile saç rengini açmak için de doğal saç açıcılar kullanmalarına sebep olmaktadır.

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Doğal olması sebebiyle saçlara zarar vermeyen ve saçların hem istediğiniz renkte olmasını, hem de sağlıkla ışıldamasını sağlayan doğal saç açıcılar için evde kendi başınıza da uygulama yapmanız mümkündür. Özellikle de doğal yöntemlerin uygulanması ile saçlara kimyasal ürün dokunmamış ve bu sayede de yanma, kırılma, yıpranma gibi olumsuzluklar ortadan kalkmış olmaktadır.

Papatya

Papatyanın doğal saç açıcılar arasında önemli bir yeri vardır. Tarihler boyunca da kadınların kullandığı papatya, saçlar için en ideal renk açıcı üründür. Bir cezvede kaynatılan 2 su bardağı suyun içerisine 1 avuç papatya atılarak 15 dakika kadar demlenmesi beklenir. Daha sonra süzülen karışım püskürtmeli bir şişeye konularak 2- 3 günde bir saçlara sıkılır ve güneşte kuruması beklenir. Bu sayede düzenli olarak uygulanan papatya kürü ile saçlar bir süre sonra açılmış ve istediğiniz tonu almış olacaktır. Saçlara sarılık veren papatya kürü aynı zamanda da saçları besleyip sağlıkla parlamasını da sağlamaktadır.

Soğan KürüBir başka doğal saç rengi açma uygulaması da soğan kürü ile gerçekleşmektedir. Kaynamış suyun içine atılan 4- 5 adet soğanın kabukları 10 dakika kadar demlenmektedir. Daha sonrasında banyo yaptıktan sonra en son durulama işleminde bu soğan kabuklu su kullanılmaktadır. Ancak banyo sonrasında saçların güneşte kuruması gerekmektedir. Uygulanan soğan kürü ile saçlarınız kahverengi ve bal rengi tonlarını almaktadır.

Kuru Saçlar İçin Kür

Saçlar, kişiden kişiye farklılık göstererek kuru ya da yağlı olabilmektedir. Ancak kuru saçlar bakımlarına daha fazla özen gösterilmesi gereken türlerdir. Kuru saçlara sahip olan bayanlar sık sık boya yaptırdıklarında ya da saç rengini açtırdıklarında ise saçları daha da fazla kurumakta ve yıpranmaktadır. Bu nedenle de kuru saçlara sahip olanların doğal saç rengi açma yöntemlerinden yararlanmaları gerekmektedir. Kuru saçlar için en uygun saç açma yöntemi de, yarım çay bardağı saç kremi içerisine yarım çay bardağı bal ilave edilip karıştırıldıktan sonra saçlara sürülmesi ve tarakla yedirilmesi, sonra da 3 saat bekletilmesi sonucunda gerçekleşmektedir. Bu uygulama sayesinde hem kuru olan saçlarınız yıpranmamış hem de balköpüğü rengine açılmış olacaktır.

Yağlı Saçlar İçin Kür

Yağlı saçlara sahip olanlar için ise limon kürü uygulaması yapılarak saç rengini açmak mümkündür. Yarım su bardağı su içerisine karıştırılan 1 adet limonun suyu saçlara iyice sürülmeli ve güneşte kuruması beklenmelidir.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım başlıklı yazımız için tıklayınız.

Saç Kırıkları Nasıl Onarılır başlıklı yazımız için tıklayınız.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Doğal Saç Açıcılar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Mehmet diyor ki:

    Guneste kurutmak yerine sac kurutma makinesinde kurutsak olmazmı ?

Sayfa başına git