Doğal Saç Açma Yöntemleri

Doğal Saç Açma Yöntemleri
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Doğal Saç Açma Yöntemleri

Saçlarınızın rengini açmak için kullanabileceğiniz birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Bu doğal yöntemleri birçok farklı ürün ile birlikte evinizde kolay ve hızlı bir biçimde hazırlayabilir ve uygulama yapabilirsiniz. Bu ürünler saçlarınızı açarken hiçbir zarar vermeyeceği için tercih edilmektedir. Saçlarınızı açmak için kullanılacak ürünleri her yerde bulabilirsiniz. Kuaförde ya da hazır boyalarla saçınızı istediğiniz biçimde açmanız mümkün değildir. Aynı şekilde saçlarınız bu uygulamar ile birlikte çok yıpranacaktır. Hazır boyaların içinde saçlar için zararlı olan çok sayıda ürün bulunmaktadır. Bununla birlikte kuaförlerde ise saç açmak için açıcı kullanılmakta ve bunlar da saçlarınızı geri dönülmez biçimde zarar vermektedir. Saçlarınızı daha doğal biçimde kurutmak için doğal saç açma yöntemlerini kullanabilir ve çok güzel bir renk elde etmeniz mümkün olacaktır. Bunun için doğal yöntemleri yazımızda bulabilir ve deneyebilirsiniz. Gerekli malzemelerini temin etmeniz yeterli olacaktır.

Limon ve Su Karışımı ile Saçlarınızı AçınSaçlarınızın rengini birkaç ton açmak istiyorsanız limon ve su karışımını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Limon içeriğinde bulunan maddeler sayesinde saçların doğal bir biçimde açılmasını sağlamaktadır. Bu karışım için bir bardak suyun içine bir miktar limon suyu katın ve saçınızın açılmasını istediğiniz yerlerine sürün. Bu karışım uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi olarak limon içinde asit olduğu için çok fazla karışım saçlarınızda bekletilmemelidir. Fazla beklemesi saçlarınıza zarar verecektir. Bu işlemi sprey şişesi ile birlikte de yapabilirsiniz. Bu işlem için karışımı spreye dökebilir ve saçlarınızın belirli kısımlarına sürmelisiniz. Bu karışım uygulanırken dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise limon suyu ve suyun eşit miktarlara sahip olmasıdır. Karışım aynı zamanda kuru saça değil nemli saça uygulanmalıdır. Bu işlemi uygulamadan önce bir süre boyunca saçınıza şampuan sürmemiş olmanız daha etkili olacaktır. Şampuansız ve yağlı saçlar üzerinde daha büyük bir etki sağlanacaktır. Bu karışımı uyguladıktan sonra güneşe çıkabilirsiniz. 60 dakika güneş altında beklemeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde saçlarınız daha güçlü kalacaktır. Saçınızı kuruturken de dikkat edilecek nokta doğal biçimde kurumasını sağlamaktır. Limon suyu zararlı olduğu için kurutma makinesi daha fazla zarara yol açacaktır.

Bal ve Zeytinyağı Karışımı ile Doğal Maske Kullanımı

Saçlarınızı doğal biçimde açmak için kullanacağınız ürünler arasında bal ve zeytinyağı ile yapılan maskeler de kullanabilirsiniz. Bu karışım için gerekli olan malzemeler arasında yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak bal yer almaktadır. Bu ürünleri bir kabın içinde karıştırın ve sonrasında ıslak olan saçlarınızı uygulayın. Sonrasında güneşe çıkabilirsiniz ve bir süre bekledikten sonra durulama yapabilirsiniz. Bu işlemi haftada bir kere uyguladığınız takdirde kısa süre içinde saçlarınız doğal bir renge kavuşacaktır. Doğal saç açma yöntemleri arasında bu yöntemler yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git