Doğal Yöntemler ile Makyaj Temizleme

dogal-yontemler-ile-makyaj-temizleme
26 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Doğal Yöntemler ile Makyaj Temizleme

Makyaj temizleme işlemi her kadının kesinlikle unutmaması gereken bir uygulamadır. Makyaj yaptığınız günlerde gece yatmadan önce yüzünüzdeki makyajı kesin olarak temizlemeniz gerekmektedir. Makyaj temizleme işlemini aksattığınız zaman cildinizde kalıcı ve derin lekeler oluşacaktır. Oluşan lekeleri makyaj ile kapatmak ise çok zordur. Makyaj temizleme işlemi için piyasada birçok farklı markaya ait çeşit çeşit ürünler yer almaktadır. Bu ürünler makyaj temizleme işlemi için çoğu zaman faydalı olmamaktadır. Bu ürünlere para vermek yerine evde kendiniz makyaj temizleme ürünleri üretebilirsiniz. Doğal yöntemler ile makyaj temizleme ürünleri elde ettiğinizde bu ürünler sayesinde cildiniz tertemiz ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Vazelin İle Makyaj Temizleme

Vazelin nerdeyse her evde bulunan bir kremdir. Vazelin ile elleriniz, cildiniz,dudaklarınız yumuşacık olur. Vazelinin bunun dışında da birçok faydası bulunur. Makyaj temizlemek için de vazelin tercih edebilirsiniz. Vazelini yüzünüze abartılı olmayacak biçimde yavaşça sürün. Sonrasında pamuk ile tüm vazelini yüzünüze yayın ve makyajınızı silin. Makyaj kolay bir biçimde vazelin sayesinde yüzünüzden çıkacaktır. Bu işlem için sade ve doğal bir vazelin tercih etmeniz gerekir. Vazelini çok ucuz bir fiyata her yerde kolayca bulabilirsiniz. Dilerseniz kendinize ev yapımı bir vazelin hazırlayabilirsiniz.

Bebek Yağı ile Makyaj TemizlemeEvde makyaj temizleme ürünü olarak kullanacağınız doğal maddelerden birisi de bebek yağıdır. Bebeğiniz için aldığınız bebek yağını cildiniz üzerinde de kullanabilirsiniz. Bebek yağı ile makyajınız yüzünüze hiçbir zarar vermeden kolayca temizlenecektir. Bebek yağı aynı zamanda cildinizi çok daha yumuşak bir hale getirecektir. Günlük makyaj temizleme ürünü olarak bebek yağını tercih edebilirsiniz. Kolay kullanım için pamuğun üstüne bebek yağı sürün ve makyajlı cildiniz üzerinde uygulayın. Zor çıkan rimel, bebek yağı ile kolayca temizlenmektedir.

Zeytin Yağı ile Makyaj Temizleme

Zeytin yağı sayesinde makyajınız kolay bir biçimde temizlenecektir. Doğal bir ürün olan zeytin yağı bütün vücut için faydalı bir üründür. Makyaj temizleme işlemi için kimyasal olmayan,saf bir zeytin yağı tercih etmeniz gerekmektedir. Zor çıkan makyajlar için zeytin yağı ideal bir ürün olacaktır. Zeytin yağı ile makyaj temizleme işlemi için tek ihtiyacınız olan şey küçük parça bir pamuktur.

Bal ile Makyaj Temizleme

Birçok bakım ve güzellik ürününde bal kullanıldığı bilinmektedir. Balın tüketilmesi tüm vücut için faydalıdır. Belli dönemlerde bal tüketmeniz önemlidir. Yemek için aldığınız balı makyaj temizleme işleminde de kullanabilirsiniz. Balı yüzünüze uygularken olabildiği kadar az miktarda kullanmanız gereklidir. Fazla bal kullanımı cilde zarar verecektir. Yüzünüze ince tabaka biçiminde bal sürün ve sonrasında yüzünüzü yıkayın. Bal ile birlikte makyajınız da temizlenecektir. Doğal yöntemler ile makyaj temizleme ürünleri olarak bu saydığımız doğal ve faydalı besin ürünlerini kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git