Doğal Yöntemlerle Kepekten Kurtulun

Doğal Yöntemlerle Kepekten Kurtulun
25 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Doğal Yöntemlerle Kepekten Kurtulun

Bir cilt hastalığı olarak karşımıza çıkan kepek ciddi bir sorundur. Sağlık kurumlarında cildiye bölümü tarafından ele alınan kepek sorunu evde uygulanacak doğal yöntemler ile önlenebilir. Asıl olarak egzama hastalığının hafif seyri olarak görülen sorun eczanelerde satılan kepek şampuanlarının kullanımı ile kontrol altına alınabilmektedir. Kepek sorununu özet olarak kendini yenileyen derinin eskiyen kısımlarını dışa atması şeklinde açıklayabiliriz. Kepek sorunu ile uğraşan kişilerde yenilenme işleminin daha hızlı yapıldığını anlayabiliriz.

  • Kepek Engellenebilir Bir Sorun Mudur?

Evet. Kepek kesinlikle engellenebilen bir durumdur. Öncelikle kişinin kepek sorunu hakkında farkındalığı olması gerekmektedir. Özellikle koyu renk kıyafetlerde daha çok göze batan bu durum saçta kaşıntı da yapmaktadır. Karşınızda sürekli saçını kaşıyan birini görmek hoşunuza gider mi? ya da bir toplantıda sürekli kafanızı kaşımanız sizin için ne gibi sorunlar yaratır? Kepek sorununun yaş ilerledikçe gerilediğinin bilinmesi gerekmektedir. Yaşadığınız kepek sorunundan eczaneden aldığınız şampuan ile kurtulmayı düşünüyorsanız haftada 2 kez olmak üzere en az 4 hafta boyunca düzenli kullanım yapmaları önerilmektedir. Kepek sorunundan kurtulduğunuz zamanda tedbiri elden bırakmamanız ve saçlarınızı haftada sadece 1 kez kepek şampuanı ile yıkamanız tavsiye edilmektedir.

Kaşıntısız ve kepeksiz sağlıklı bir saç için ihtiyacınız olan her şeyin mutfağınızda gizli olduğunu biliyor musunuz? Saçınızı nemlendirdikten sonra bir paket kabartma tozu ile saç derisine masaj yapmanız ve saçınızı şampuanlamadan sadece durulayarak işleminizi tamamlamanız kepeğin azalmasını sağlayacak en basit önlemler arasında sayılabilir.  • Doğal Malzemeler İle Kepeğe Son

İçinde Hindistan cevizi yağı olan şampuanlar kepekten kurtulmanızı sağlayabilir. Bir avuç tuz ile banyodan önce saç derisini ovmanız ve ardından da saçınızı kullandığınız şampuan ile yıkamanız da tavsiye edilebilir. Vücudumuz ile ilgili her derde deva olarak gösterilen zeytinyağı ise saçlarda görülen kepeklenme sorunu için de ideal bir çözüm olarak kullanılabilir. Saç derisine masaj yapılarak yedirilecek 1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı streç filmden yararlanarak 1 gece kafada bekletilmelidir. Burada amaç kafa derisinin yağı emebilmesine imkân tanımaktır.  Sabah kalktığınızda kullandığınız şampuanınız ile saçlarınızı 2 kere yıkamanız ve zeytinyağının saçlarınızdan tamamen çıkmasını sağlamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra daha kalıcı çözümler için zeytinyağlı şampuanlar kullanmanız tavsiye edilmektedir. Farklı bir yöntem de ezilmiş sarımsaktan faydalanmak olarak tarif edilebilir. Sarımsağın bildiğimiz güçlü aroması nedeniyle kullanmak konusunda endişe yaşarsanız o zaman ezilmiş sarımsağı 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırarak uygulama yöntemini seçebilirsiniz. Uygulama sonrasında şampuanladığınız saçınızda hiçbir koku kalmayacağına kesinlikle emin olabilirsiniz. Kepek sorununa çözüm bulamıyor ve bu şikâyete ek olarak vücudunuzda da pullanma sorunu yaşıyorsanız o zaman sedef hastalığına yakalanmış olabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden bir cilt doktoruna danışmanız ve vereceği tedaviye harfiyen uymanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git