Doğal Yüz Peeling Tarifleri

doğal-peeling-tarifleri
25 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Doğal Yüz Peeling Tarifleri

Bayanlar yüzünüz sizin en önemli elbisenizdir. Bu yüzden cilt bakımı sizin için çok önem arz eder. Yüzümüze gereken önemi vermezsek yüzdeki gözenekler kirle dolar ve bu da hoş olmayan görüntülere neden olmaktadır. Yağlı bir cildiniz varsa yüzünüze ekstra önem vermeniz gerekmektedir. Gelin beraber tamamen doğal tariflerden oluşan bu soruna çözüm bulalım.

Peeling için Meyve Maskeleri 

Meyve içindeki bazı asitlerle yağlı bir ciltteki sorunları yok edebilirsiniz. Yüzünüzdeki kırışıkların yok olması içinde iyi bir yoldur. Doğal peeling maskelerinden en çok tercih edilen malik asit oranı yüksek olan elma maskesidir. Yağlı ve sivilceli akneli bir yüze sahipseniz limon ve portakal gibi asitli narenciyeler peeling maskesinde daha çok tercih edilir.Peeling İçin Yumurta Maskesi

Yüzündeki gözenekler geniş ve kirli doluyorsa ve siyah noktalarınızdan şikâyet ediyorsanız peeling için doğal olan yumurta maskesini önerebilirsiniz. Yumurtanın sadece sarısını bir tabağa boşaltıp üzerine birkaç damla limon suyu damlatılarak yüzünüze sürünüz kurumasını bekleyiz ve daha sonra soğuk su ile yıkayınız. Harika bir peeling maskesi olacaktır.

Peeling İçin Kahve Maskesi

Esnek bir yüze sahipseniz ve cildinizin sıkılaşmasını istiyorsanız kahve harikalar yaratıyor. Yorgunluk kahvesi yapıp içtikten sonra kahvenin dibinde kalan telvesini parmağınızla yüzünüze gözünüze gelmeyecek şekilde sürünüz. Yüzünüzde kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayınız. Bunu hata da iki kere yapmanız istediğiniz sıkı bir yüze sahip olursunuz.

Peeling İçin Limon Maskesi

Yüzünüzdeki siyah noktalar için doğal bir maske olan limon maskesini uygulayın. Bir limonun suyunu kâseye sıkın içine iki çay kaşığı yoğurt dökün gözünüze gelmeyecek şekilde yüzünüze sürün kurumasını bekleyin soğuk su ile yıkayın. Temiz bir yüze sahip olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git