Doğru Fondöten Kullanmanın Püf Noktaları

Doğru Fondöten Kullanmanın Püf Noktaları
26 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Doğru Fondöten Kullanmanın Püf Noktaları

Fondöten en önemli makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır. Ciltte bulunan kızarıklıkların, morlukların, ton farklarının ve istenmeyen lekelerin giderilmesinde fondötenden yardım alınır. Pürüzsüz bir makyaj yapmak için zemine uygulanacak olan malzeme de fondötendir. Pek çok farklı fondöten çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenler likit, krem, stick ve köpük olan çeşitlerdir. Bu iş için özel tasarlanmış renkli ve şekilli süngerlerden yardım alınarak basit bir şekilde uygulanabilecek ürün aynı zamanda parmak uçlarının hafif darbeleri ve fırçalar ile de kusursuz bir şekilde kullanılabilir. Seçeceğiniz fırçanın ucunun beyaz olması kolay bir uygulama için tercih edilmelidir. Cilt rengi ile uyumlu olarak seçilecek bir fondöten gün boyunca etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Kendi teniniz ile uyumlu bir ton seçmek için denemenizi gün ışığında yapmanız tavsiye edilmektedir.

  • Doğru Fondöten Uygulamaları

Fondöteni cildinize yaymak için kullanacağınız malzemeyi tespit ettikten sonra yeterli miktarı malzemenin üstüne koymak gereklidir. Fazla miktarda kullanım kusurları kapatmayacağı gibi ilave çizgilerin yaratılmasına neden olabilir. İdeal bir sonuca ulaşmak yeterli bir tecrübe gerektireceği gibi yeteri miktarı ayarlamak da bu deneyim ile kazanılacak bir yetenektir. Uygulamanın yumuşak hareketler ile yapılması etkili bir sonuç elde edilebilmesi için çok önemlidir. Yüze yapılacak doğru bir uygulamanın boyun ve dekolte bölgesine de uygulanması unutulmamalıdır. Koyu bir yüz tenine uygun olmayan boğaz ve göğüs dekoltesi göze batacaktır. Fondöten cilde direk temas eden bir makyaj malzemesi olacağı için en kaliteli olan modeller arasından seçilmelidir.  • Uygun Fondöten Seçimi

Sağlıklı görünen ve enerji dolu bir cildin iyi şekilde nemlendirilmesi ve gece yatmadan önce yapılan makyajın itina ile temizlenmesi gerekmektedir. Temiz ve nemlendirilmiş bir cilde yapılacak makyaj hem doğru bir şekilde uygulanabilir hem de gün boyu güzel görünmenize destek sağlar. Seçilecek fondötenin aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden koruyucu özellikle içermesi gereklidir. Makyaj öncesi baz oluşturacak olan fondöten makyajın kalıcı olmasını sağlayacak en önemli malzemedir. Nemlendirilmiş bir cilde uygulanması gereken malzemenin yağlı ciltler için seçilirken yağ dengeleyici özelliklerin göz önünde tutulması gerekmektedir. Fondöten uygulaması öncesinde kullanılacak süngerin hafif bir şekilde nemlendirilmesi ve ‘’ it çek ‘’ hareketine göre uygulanması istenen sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır.

Makyaj nedeniyle gün boyu nefes alamayan ve serbest radikaller ile yıpranan cildinizi temizlemeyi asla ihmal etmemeniz gerekmektedir. Cilt tipine uygun olarak seçilecek bir temizleme ürününü ardından uygulanacak tonik ile cilt sıkılaşacak ve canlanacaktır. Özellikle 40 yaşını aşmış bayanların gece ve gündüz nemlendiricilerini ayırmaları önemli bir ihtiyaçtır. Gece nemlendiricileri cildin ihtiyacı olan nemi sabah kadar sağlar ve aynı zamanda cildin onarılmasını sağlar. İyi nemlendirilmemiş ve kuru bir cilt üzerine yapılacak fondöten uygulamasının pul pul döküleceği ve kötü bir görünüm vereceği unutulmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git