Dolgun Dudaklar İçin Neler Yapabilirsiniz?

dolgun dudaklar
30 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Dolgun Dudaklar İçin Neler Yapabilirsiniz?

Dolgun dudaklar pek çok kadının hayalidir. Dolgun dudak deyince pek çok kişinin aklına gelen Angelina Jolie dudakları kadar olmasa da ince dudaklara birkaç öneri bulunuyor yazımızda. İstediğiniz dolgunluğa doğal yollarla kavuşabileceğiniz gibi o kadar zamanım yok diyorsanız ufak estetik operasyonlardan da yardım alabilirsiniz. Doğru yöntem ile dudaklarınızdaki değişimi görecek ve güzelliğinizi daha da çarpıcı hale getirebileceksiniz.

Evde Doğal Yollarla Dolgun Dudaklara Sahip Olun

Evde hazırlayabileceğiniz karışımlar doğal olma yönüyle avantaj taşır. Ancak bu karışımlardan ancak düzenli kullanımda ve uzun vadede yararlanabilirsiniz. Yine de estetik operasyonların taşıdığı riskleri göze alamayan kişiler için iyi bir seçenek oluşturur. Evde hazırlayabileceğiniz en doğal ve basit karışım bir tatlı kaşığı bal ile yarım limon suyunu karıştırarak elde edebileceğiniz karışımdır. Bunu diş fırçanız yardımıyla sabah-akşam günde iki kere ve her gün dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. İçindeki maddeler ile bal ve limon ilk günlerde ölü deriyi atarak dudaklarınıza peeling etkisi yapacak, daha sonraki günlerde ise dudaklarınızın dolgunlaşmasına yardımcı olacaktır. Bunun dışında bir miktar zeytinyağının içine damlattığınız 2-3 damla tarçın yağı da dolgun dudaklar için doğal bir çözüm olur. Tarçın dudaklarınızda hafif yanma hissi oluşturana kadar karışımı dudağınızda bekletin, daha sonra da nemli bir pamuk yardımı ile silerek temizleyin. Birkaç gün içinde dudaklarınızdaki farkı görmeniz mümkün. Bu doğal çözümleri dudak dolgunlaştırıcı rujlar ile de desteklediğiniz zaman dudaklarınızdaki doğal çekiciliği sadece siz değil çevrenizdeki herkes fark edecek.Küçük Estetik Müdahaleler

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için doğal yöntemler yerine küçük estetik operasyonları da tercih edebilirsiniz. Bunun için ön araştırma yapmanız ve kendiniz işinde uzman bir doktora bırakmanız gerekir. Hakkında çok bilgiye sahip olmadığınız, daha önce yaptığı uygulamalarını görmediğiniz bir doktora ya da merkeze gitmemeniz tavsiye edilir. Dudak dolgunlaştırması amacı ile yapılan estetik operasyonlar dudak ve ağız çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde de yardımcı olur. Dudaklara dolgunluk sağlamak için enjekte edilen pek çok madde var. Bu maddelerden hangisinin sizin için uygun olduğuna ve herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğinize gerekli kontrolleri yaparak doktorunuz karar vermelidir.

Ayrıca güzelliği ile ön plan çıkan mitolojik kahramanların adını alan birçok dudak stili de vardır. Afrodit dudağı, Eros dudağı, Venüs dudağı gibi seçenekler arasından size hangisinin uygun olduğuna yine doktorunuz ile birlikte karar vermeniz gerekir. Bu tür küçük estetik müdahaleler kişinin öz güvenini artırır ve sosyal yaşamda daha mutlu, daha aktif biri haline gelmesini sağlar. Alanında uzman ve güvendiğiniz bir estetik merkezi ya da doktor ile ufak dokunuşlar sayesinde dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Günümüzde ünlüsünden ünsüzüne herkesin rağbet ettiği bu uygulamalar eskisi gibi pahalı değil, popüler olmaya başladığı günlere kıyasla oldukça ekonomik.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git