Domatesin Cilde Faydaları Nelerdir?

domates_1155
6 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Domatesin Cilde Faydaları

Tartışmasız evlerde en çok tüketilen sebzelerden birisi de domates! En çok bilinen yönü “kan yapıcı” olmasından dolayı her evin vazgeçilmezi ve dolaplardan eksik olmayanı olan domates, yemeklerle de iyi bir şekilde uyum sağladığından dolayı pek çok kişinin gündelik yaşantısında bol bol tüketmesine yardımcı oluyor. Peki, domatesin cilde faydalarını daha önce incelediniz mi? Şimdi sizlere bununla alakalı sunacağımız makale neticesine artık daha önce duymadığınız faydalarını duyacak ve kullanım oranını da bir hayli sıkılaştıracaksınız!

Domatesin cilde faydaları saymakla bitmiyor! Böylesine önem verilen ve herkes tarafından oldukça sevilerek tüketilen domatesler, pazarlarda ki yerini de sıklaştırmaya başladı. Şimdi gelin, domatesin cilde faydalarını daha net bir şekilde inceleme fırsatı bulalım.

Domatesin Cilde Ne Gibi Faydaları Var?

  • Cilde parlaklık kazandırır, antioksidan görevi görerek yenilenmesini sağlar!
  • E ve C vitaminleri sebebiyle kırışıklıkları azaltır, cilt yaşlanmalarını geciktirir.
  • Günde 1 adet tüketerek ciltte var olan kızarıklıklardan tamamen kurtulabilirsiniz!
  • Gündelik yaşantımızda sık sık makyaj malzemeleri kullandığımızdan dolayı gözeneklerimiz kapalı hale gelir. Ne kadar temizlersek temizleyelim, kalıntılar gözeneklerde kalır! Domates, bu gözeneklerin açılarak hava almasını ve cildin taze kalmasını sağlar!
  • Ciltte oluşan akneleri tedavi eder!
  • Ciltte ki ölü derileri vücuttan kolaylıkla atar!


Sadece tüketerek değil, aynı zamanda maskesi ile de kolaylıkla kullanılabilen domatesler, şimdilerde hanımların kozmetik ürünlerinden ziyade başlıca tercihi haline dönüştü! Sizler için yaptığımız araştırmalar neticesinde domatesin cilde faydalarını, bir de maske üzerinden tanıtıyoruz!

Domates Maskesi Nasıl Hazırlanır?

2 yemek kaşığı domates suyu ve 2 yemek kaşığı Aloevera suyunu bir kap içerisinde karıştırın. Daha sonra cildinize sürün ve 10 dakika kadar bekletin. 10 dakika bekleme süreci sonunda da ılık su ile cildinizi temizleyin! Haftada 2 kez kullanımı cildin tamamıyla temizlenmesine ve ferahlamasına yardımcı olacaktır!

Domatesin birçok amaçla maske kullanımında yeri var. Siyah noktaları temizleme de, ölü derileri atmada ve güneş koruyucu yöntemleri ile de sık sık faydalarını görebiliyoruz. Sizler adına sunduğumuz bu maske kürü ise cildin tamamıyla temizlenmesine ve ölü derilerden kurtulmanıza yöneliktir!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git