Domatesin Cilde Faydaları

domates-suyu-icin-kilolarinizdan-kurtulun
15 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Domatesin Cilde Faydaları

Domatesin cilde faydaları saymakla bitmiyor! İçerisinde C ve E vitaminlerini barındırmasıyla en faydalı sebzelerden bir tanesi olarak bilinen domates, cilde olan faydasıyla beraber “cilt sorunları” yaşayan hanımlarımıza oldukça yardımcı oluyor. Doktorların sıklıkla tüketilmesini önerdiği domatesler, hemen hemen her gün vatandaşlar tarafından da tercih ediliyor. Yemeklerin ve kahvaltının vazgeçilmezi olan domatesin, cilt için birçok konuda faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Gelin, şimdi sizlerle beraber domatesin cilde faydalarını inceleyelim!

  • Cildin berrak bir görüntü almasını sağlar. Gün içerisinde mutlaka 1 adet domates tüketilmesi gerekmektedir.
  • Hücreleri yeniler, cilt yaşlanmasının önüne geçer.
  • Günlük yaşantımızda sık sık makyaj malzemeleri kullanıyoruz. Bu nedenden dolayı da cilt gözenekleri zamanla ölüyor ve kapanıyor. Domates kullanarak kapalı olan gözeneklerin hava almasına ve ölü derileri vücuttan atma konusunda yardımcı olabilirsiniz.
  • Ciltte olan akneleri zamanla tedavi eder.
  • Siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar.
  • Cilde beyazlık verir.

Domatesin cilde faydalarını gören herkes artık kullanım dozajını da arttırmakta! Sizler de domates kullanım sürecini arttırarak bu faydaların daha sık görülmesine artı bir hal katabilirsiniz.Ne Kadar Domates Tüketmeliyim?

Domates günlük olarak, mevsimine göre en az 1 tane tüketilebilir. Böylelikle var olan faydalarını göreceğiniz gibi, dıştan alacağınız pek çok zararında önüne geçmek mümkün olabilir. Özellikle hem makyaj yapan, hem de sigara içen hanımlarımızın mutlaka günde 1 adet domates tüketmesi gerekmektedir. Tüketim miktarını arttırdığınız süreç boyunca da, derilerin ölmesinin önüne geçebilirsiniz. Mutlak suretle bu önerilen durumu göz ardı etmemeli, domates kullanım oranlarını da sık sık arttırmalısınız!

Ayrıca isterseniz domates maskeleri de yapabilirsiniz. Domates maskeleri hazırlayarak tüketimini sevmeyen kadınlarımız, bu ihtimalleri göz önünde bulundurup yüzlerine ve cildine uygulayabilirler. Zira böyle bir yol izlendiği zamanda domatesin faydasını büyük ölçüde görmek mümkün olacaktır. Domates artık 4 mevsimde de kolaylıkla sunulan bir bitkisel üründür. Sizler de bu kullanım oranlarını arttırabilir, sık kullanımlarını tercih ederek faydalarını da sık sık görebilirsiniz. Sizler için domatesin faydalarını inceleyen bir yazı hazırladık. Eminiz ki bu yazı ile beraber artık daha bilinçli tüketiciler olacak ve günlük hayatımızda domatese daha fazla ağırlık vereceksiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git