Dövme Kaş Yaptırmak Zararlı Mı?

Dövme Kaş Yaptırmak Zararlı Mı
30 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Dövme Kaş Yaptırmak Zararlı Mı?

Kaşlar yüzdeki ifadeyi tamamlayan unsurlardır. Gözleri güzel gösteren kaş şeklidir. Seyrek ve düzensiz sağlıksız kaşlar gözün ve yüzün ifadesini kaybettirir.  Kaşların seyrek ve cılız olmasının baş yardımcısı kaş kalemleri kullanmaktır. Kullanılan yöntem daha kalıcı olsun ve kaş kalemi kullanmak zorunda kalmayayım diye düşünenlerin yardımına kaş dövmeleri koşacaktır. Kalıcı kaş makyajı olarak da bilinen yöntem doğru uygulandığında başarılı olabilmektedir. Dövme Kaş Yaptırmak Zararlı Mı? Bitkisel boyaların derinin altına yerleştirilmesiyle kaş formu elde edilir. Kaş dövmesi yaptırmak pratik yöntem olarak çoğu kadın tarafından uygulanan yöntemlerden biridir. Dövme yaptıranlarda ortaya çıkan görüntü yapay durabilir. Dövme kaş yaptırıp da sonucundan memnun kalmayanlarda yok değildir ve bu durumdan kurtulmak da geri dönüşü zor bir problem halini alabilir. İlk yapıldığı anda suni görüntüsü rahatsızlık verebilir ve alışılmışın dışında bir görüntüye sahip olmak ayrıca cesaret ister. Yaptırmak isteyenlerin ani karar vermemeleri ve nasıl duracağı hakkında dikkatli düşünmesi ve sağlıklı karar vermesi gerekir. Kaşa dövme yaptırırken doğal kaş yapısı da bu durumdan zarar görür ve renk verici maddeler kaşları dökebilir. Kaş dökülmesi çoğu kişide rastlanılmış ve kaşların çoğunu tamamen kaybedenler de yok değildir.

Kaş Dövmesi İşin Uzmanına YaptırılmalıKaş dövmesi yaptıranların uzman kişilere yaptırması gerekir. Yanlış yere yapılan veya şekli bozuk olarak uygulanan dövme geri dönüşü bir hayli zordur.  Dövme Kaş Yaptırmak Zararlı Mı? Kaş dövmesi de diğer yerlerde uygulanan dövmeler gibi renk değişikliğine sebep olabilir ve renkte açılma görülür. Dövme kızıllık içeren renge gelebilir bu durumda negatif yönlerinden biridir. Ömür boyu kalıcı olmayacak dövme arada üzerinden tekrarlama gerektirecektir. Birkaç sene içinde dövme rengi solacak ve belli belirsiz görünüme sebep olacaktır. Bir çok yerde yapılmaya başlanan dövme sağlıksız yerlerde de yapılmakta ve ciddi enfeksiyon kapılmasına sebep olabilir. Yaygın ihtiyaç olarak kullanılmaya başlayan kaş dövmelerinde gelişigüzel kişilere değil işin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır. Kaş dövmesinin ömrü yaklaşık 3 ile 6 yıl arasında değişir. Belirli periyotlarla yenilenmeye de ihtiyacı olan kaş dövmesi memnun kalınmayıp sildirilmesi durumunda doğal kaş yapısı da zarar görecektir.

Kaş Dövmesi Nasıl Sildirilir?

Dövme Kaş Yaptırmak Zararlı Mı? Herhangi sebeple sildirmek istenilen kaş dövmesi aynı bölgeye ilaç enjekte edilerek yapılabilir. Bu işlem sonucunda ilacın altında kalıcı makyaj deriden dışarı atılır. Sildirme yapılan yerde bir hafta içinde zar şeklinde kabuk atılır ve kalıcı dövme silinmiş olur. Kaş dövmesi bir anlık kararla yaptırılmaması gerekir. Kendi doğal kaşlarını kaybetmekle sonuçlanabilecek durum karşısında tedbirli olunmalı ve modası geçebileceği düşünülmelidir. Hevesi zamanla geçecek kişilerin kendileri için yapabilecekleri en güzel şey kaş kalemi kullanmaya devam etmek olacaktır. Kaş dövmesi yaptırmadan önce yaptıranlar gözlemlenmeli ve gerekirse memnun olup olmadıkları sorulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git