Dudak Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

dudak-catlaklari-nasil-tedavi-edilir
13 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Dudak Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

Özellikle kış aylarında en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi dudak çatlağıdır. Dudakların çatlaması görünüm açısından da oldukça kötü bir görünüme neden olmaktadır. Dudakların çatlaması tedavi edilmediği anda sizlere zarar verecektir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına dudak çatlaklarına iyi gelecek bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Dudak balmı bu konuda etkilidir. Dudak balmı dışında vazelin de kullanabilirsiniz. Ucuz bir ürün olan vazelin de oldukça önemlidir. Vazelin dudakları kısa süre içinde yumuşatacak ve çatlak oluşmamasını sağlayacaktır. Dudak çatlakları nasıl tedavi edilir  öğrenmek istiyorsanız bunun için yazımızı okuyabilirsiniz. Sigara kullanımı, soğuk hava gibi etkenler dudakların çatlamasına neden olmaktadır. Bu gibi etkenler için belirli malzemelerle özel bakım maskeleri hazırlayabilir, dudaklarınızda kullanabilirsiniz.

Bal ve Gül Suyu İle Bakım

Bal ve gül suyu kullanarak dudaklarınıza nemlendirici kür hazırlayabilirsiniz. Bu nemlendirici dudaklarınıza  çok iyi gelecek ve kuruması önlenecektir. Bu kürü hazırlamak için bir çay kaşığı gül suyu ve bir çay kaşığı bal gereklidir. Bal ve gül suyunu belirli bir kase içinde karıştırabilir, sonrasında dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bu ürünü dudaklarınıza sürdükten sonra su ile durulayabilirsiniz. Sonrasında iz kalmaması için dudaklarınızı havlu ile kurulayabilirsiniz. Bu işlem günde bir kere kullanılmalıdır. Özellikle kış aylarında bu bakım kürünü düzenli olarak kullanabilirsiniz. Günlük kullanım sonrasında dudaklarınızda yer alan çatlaklar önlenecektir.Şeker ile Dudak Çatlaklarını Önleyin

Dudak çatlaklarınızı önlemek için kullanılabilecek ürünler arasında şeker de yer almaktadır. Şeker ölü cilt hücreleri onarır ve yeniler. Bakım kürü için 2 çay kaşığı dolusu şeker ve 1 çay kaşığı bal gereklidir. Bu iki maddeyi bir kap içinde karıştırmanız gerekir. Sonrasında oluşacak bu karışımı dudaklarınıza sürebilir, sonrasında birkaç dakika beklemelisiniz. Bu ürünü dudaklarınıza masaj yapar biçimde kullanmanız gereklidir. Bu ürünü masaj yaparak kullandıktan sonra ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Bu ürün dudaklarınızı eski yumuşak haline getirecektir.

Jojoba Yağı ile Dudak Bakımı

Jojoba yağı dudak hücrelerini yeniler ve nemlendirilmesine yardımcı olur. Jojoba yağı dudaklarda yeni hücre birikimini sağlar. Bunun için maskeyi belirli aralıklar ile kullanmanız gereklidir. Bu bakım kürü için çok az miktarda jojoba yağını dudaklarınıza sürmeniz yeterli olacaktır. Yeterli nemlendirme sağlanması için bir süre boyunca dudaklarınızda jojoba yağının beklemesi ve bu süre içinde hiçbir şey yenmemesi gerekir. Jojoba yağı dudaklara nazikçe yedirilmelidir. Jojoba yağı dudaklarda 15 dk boyunca beklemesi gerekir. Sonrasında durulama yapabilirsiniz.

Bal Kullanın

Dudak çatlakları nasıl tedavi edilir sorusunun bir cevabı da baldır. Bal kullanımı ile dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Dudaklarınıza gün içinde birkaç kere bal sürebilirsiniz. Bal dudaklarda bir süre boyunca beklemeli, sonrasında da yıkanmalıdır. Balı gece yatmadan önce de kullanabilirsiniz. Bu şekilde sabahlarınız yumuşacak olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git