Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar

Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar

Bayanların en çok istedikleri şeylerden bir tanesi de dudaklarının dolgun olmasıdır. Dolgun dudaklara sahip olmak isteyen bayanların bunun için pek çok yöntem denediği görülmektedir. Bazı bayanlar dudaklarını dolgun göstermek için estetik cerrahiden yardım alır. Ancak bu durum her bayanın cesaret edebileceği türden yöntem değildir. Bu neden ile bayanların daha pratik ve uygun çözümlere kavuşmak istediği görülmektedir. Bu yöntemleri araştıran bayanların aslında daha uygun bir fiyat ile sahip olacakları yöntemlerden bir tanesinin de dudak dolgunlaştırıcı rujlar olduğu görülmektedir. Bir ruj ile dudaklarınızı dolgun gösteremeyeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak rujunuzu doğru teknik ile uygulamaya koyarsanız emin olun estetikten daha dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dudak dolgunlaştırıcı rujların uygulanması son derece önemlidir. Uygulama sırasında doğru teknik kullanıldığı takdirde istenilen sonuca ulaşma olasılığı daha yüksektir. Bu neden ile bu yöntemi kullanacaksanız tekniğiniz kesinlikle doğru olmalıdır.

Makyaj hilelerini uygulamaya hazır mısınız?

1) İlk olarak dudağınızın çizgilerini kapatıcı yardımı ile tamamen ortadan kaldırın. Eğer bu yöntem sırasında teniniz ile ton farkı olmasın istiyorsanız yüzünüz için kullanmakta olduğunuz kapatıcı ya da fondöten farklılığı ortadan kaldırmak için oldukça uygun olacaktır.

2) Ardından dudağınız için doğal görünümlü bir dudak çizgisi çizin. Eğer isterseniz normal dudak çizginizden çok az ileride çizebilirsiniz. Bu durumda daha dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz. Dudak kaleminizin yapay bir görünümde olmaması için kalemi fazla bastırmamanız son derece önemlidir. Eğer kaleminizi istemsiz olarak bastırırsanız rujunuzu sürdüğünüz zaman belirgin kalabilir bu da kötü bir görünüm ve yapaylık katacaktır. Uygulamanın en önemli kısmı zaten dudak dolgunlaştırıcı rujlar kullanılırken yapaylıktan uzak gerçek bir görünüm elde etmektir.3) Ardından dudağınıza çizmiş olduğunuz kalem çizgilerini ruj fırçası ile doldurun.

* Dudaklarınızı dolgun göstermek için uygulayacağınız bir başka ruj ise parlatıcılı rujlardır. Bu rujlar sayesinde dudağınız olduğundan daha kalın görünüme kavuşabilir. Ancak parlatıcıyı tercih etmiyorsanız kalem yöntemi ile dudağınızı çizip ardından rujunuzu kalem ile harmanlayarak sürebilirsiniz.

Dudaklarının dolgun görünmesini isteyen bayanların kullanacağı bu yöntem sonucunda istenilen sonuca ulaşılması kolay olacaktır.

Sıvı Rujun Akmaması İçin Uygulanacak Teknik Nedir?

Bayanların dudaklarında kullanmış oldukları dudak dolgunlaştırıcı yöntem sıvı bir ruj ile uygulanır ise belli bir süre sonra dudak hareketleri nedeni ile bozulabilir. Bu durumun ortadan kalkması için yapılacak olan teknik ise gayet kolaydır. Dudağınıza rujunuzu sürdükten sonra üzerine ince bir peçete örtün ve peçetenin üzerinden pudra ile baskı yapın. Pudra sayesinde dudağınıza sürmüş olduğunuz ruj daha kalıcı bir hal alacaktır ve gün içerisinde kolay kolay bozulma yapmayacaktır. Dolgun görünümünüzü kaybetmemek için gün içerisinde tazeleme işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca bazı kozmetik firmalarının üretmiş olduğu dolgunlaştırıcı rujlardan da alabilme imkânına sahipsiniz. Bu rujlar gayet uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Ancak almaya karar verirseniz ten renginizi mutlaka göz önünde bulundurun.

Doğal Dudak Peeling Tarifleri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Kalıcı Makyajla İlgili Bilmeniz Gerekenler başlıklı yazımız için tıklayınız.

Göz Makyajında Kaşın Önemi başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. çigdem diyor ki:

    selam kızlaar.geçen hafta instagramdan ilk defa alışveriş yaptım bitane dudak dolgunlaştırıcı aldım .inanılmaz etkili.etkisi kısa biraz 3 saat civarı ama çok etkili fiyatıda 40 tlydi.aldıgımız adres

Sayfa başına git