Dudak Nasıl Büyütülür

dudak-nasil-buyutulur
6 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Dudak Nasıl Büyütülür

Dudak, yüz üzerindeki en dikkat çekici kısımdır. Ağzın görünen kısmına denilmektedir. Dudak yapısı iri olan bireyler olduğu gibi küçük, ince dudak yapısına sahip bireyler de bulunmaktadır. Özellikle siyahi bireyler bu konuda oldukça şanslıdır. Genetik olarak iri ve dolgu dudaklara sahiptirler.

Bayanların en büyük sorunlarından biridir küçük dudaklı olmak. Peki, bu sorun nasıl çözülür? Dudak nasıl büyütülür? Günümüzde dudak büyütmek için birçok yöntem mevcuttur. Doğal olan yöntemler ve doğal olmayan yöntemler bulunmaktadır. Doğal olan yöntemlerin kalıcılığı uzun süre sağlanmasa da doğal olmayan yöntemlerin kalıcılığı yıllarca sürmektedir. Bu yöntemlerde bireyler bıçak altına yatmak gibi pahalı operasyonlar geçirmektedir. Fakat sağlık açısından sorun teşkil edebilmekte ve işlem sırasında çeşitli semptomlar gelişerek farklı sorunlar açığa çıkabilmektedir. Bu açıdan doğal olan yöntemlerin daha acısız ve uygun maliyetli olmaları bireylere büyük avantaj sağlamaktadır. Doğal yöntemlerde dudağa çeşitli işlemler uygulandığı gibi, makyaj yardımı ile de dudak büyük gösterilmektedir.

Doğal yollarla dudak nasıl büyütülür? Sorusuna cevap olarak adım adım yöntemler verilebilir. Bu yöntemler;  • Tatlı badem yağı, ceviz yağı, Hindistan cevizi ve çok çok az acı biber yağı belirli oranlarda karıştırılarak düzenli olarak dudaklara sürülebilir.
  • Vazeline tarçın yağı eklenerek iyice karıştırılır ve kullanılırsa dudaklarda büyüme meydana gelecektir.
  • Yine vazelin içerisine nane yağı damlatıldığında dudakların dolgunlaştığı görülecektir.
  • Dişler fırçalandıktan sonra fırça ile dudaklar da fırçalandığında kılcal damarların açılması sağlanacak ve dudaklarda büyüme gerçekleşecektir.
  • Bal ve zeytinyağı karıştırılarak diş fırçası yardımı ile dudaklara uygulamak faydalı olacaktır.
  • Esmer şeker ile peeling yapıldığında dudaktaki kılcal damarlardaki akım hızlanarak büyümede sağlanmış olacaktır.
  • Son zamanlarda üretilmeye başlanan dudak pompası da bu konuda yardımcı olacaktır. Eğer dudak pompası bulunamıyor ise bunun yerine herhangi bir kapakla aynı uygulama gerçekleştirilebilir.
  • Çeşitli dudak egzersizleri de bu konuda işe yaramaktadır. Örneğin, nefes alınıp, yanaklar şişirilip dudaklar büzülüp nefes yavaş yavaş verilmeye çalışılması bu konu da yardımcı olabilecek niteliktedir.
  • Makyaj yönteminde de, dudaklara ruj sürülmeden önce üzerine fondöten veya pudra sürüldüğünde dudağı hem dolgun gösterecek hem de rujun daha kalıcı olmasını hemen bozulmamasını sağlayacaktır. Bu uygulamalar sonrasında dudak kalemi kullanılarak dudak çizgisinin dış hizasına uygulanmalıdır. Dudak kalemi üzerine ruj uygulandığında dudağın daha dolgun ve düzgün olduğu görülecektir.

Bu yöntemler ile doğal şekilde dudak büyütmesi yapılabilir. Çok zor olmayan bu yöntemler hem acısız hem de yan etkisizdir. Ayrıca birçok bayan tarafından tercih edilen yöntemlerdir. Kalıcılık oranı düşük olduğu için belirli sürelerle tekrarlanmalıdır.

Dudak nasıl büyütülür? Sorusuna adım adım cevap vermeye çalışılarak bu sorunun çözümü için uygulanması gereken işlemlerden bahsedildi. Bu işlemlere dikkat edildiğinde sağlıklı sonuçların ortaya çıkması oldukça mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git