Dudaklara Dolgun Görünüm

Dudaklara Dolgun Görünü
28 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Dudak estetiği nasıl yapılır sorusu bir çok insanın aklını karıştıran bir sorudur. Çünkü ciddioperasyon aşamaları gerektiren bir uygulama olduğuna dair bir çok dedikodu mevcut. Dudak estetiği nasıl yapılır sorusuna en kesin cevabı size yine bir uzman verecektir.

Estetik Ve Algılar

Estetik, dış güzelliğe verilen önemden doğan bir durumdur. Bir şeyin güzel ya da çirkin olması durumuna estetik yargılarla karar verilir ve değişkendir. Dış görünüşle alakalı yapılan değişim uygulamalarına bu yüzden estetik denmiştir.

Estetik Operasyon Ve Tercihler

Estetik operasyonlar özellikle de günümüzde yaygınlaşmıştır. Genç görünmek ya da genel güzellik algısına uyum sağlamak adına tercih edilen bir yöntemdir. Genellikle kadınların tercih ettiği bu yöntem bir çok alanda kullanılmaktadır. Örneğin yüz bölgesinde. Dudak yapısı ile alakalı yapılan işlemler en yaygın olanlarından biridir.

Neden Dudak Estetiği

Dudaklar yüzde en çok dikkat çeken noktalardan biridir çünkü yüzdeki ifade oluşumunu tamamlar. Bu sebeple, dikkat çeken bu noktayı daha iyi vurgulamak adına bu işlem özellikle tercih ediliyor. Her alanda olduğunu gibi bu alanda da dış görünüşte estetik yargılara dayalı olarak değişiklikler de mevcut. Yani sadece ifade ile alakalı olarak değil, estetik bir görünüm sağlamak için de tercih edilen bir yöntem.

Dudak Estetiğinde Kullanılan MaddelerDudak estetiği nasıl yapılır sorusu ile beraber dudak estetiğinde dolgu maddesi olarak ne kullanılır sorusu da gelir. Dolgunuzun kalıcı olması için sentetik bir madde kullanılmaktadır. Sağlıklı olmadığını düşünen ve farklı yöntemlerin keşfine çıkan uzmanlar estetik yaptırmak isteyen hastanın kendi cilt dokusundan da bunu sağlayabilmekte ve pek çok başarılı örneği bulunmaktadır. Sadece hastanın kendi dokusu değil başka insan dokularıyla da bu yöntem uygulanabilir. Aynı zamanda laboratuvar ortamında hazırlanan yapay, kalıcı ya da yarı kalıcı olarak oluşturulan dolgu malzemeleri de mevcuttur. Kullanılan dolgu malzemesine göre kalıcılık süresi de değişim göstermektedir. Bazı maddeler 10-12 aysüreyle kalıcılık sağlayabiliyorken bazı maddeler ise 10 yıla kadar varan bir süre kalıcılık gösterebilir.

Dolgu İşlemi Öncesi

Kanı sulandıracak yiyecek ve içecek tüketiminin bu işlemden 1 hafta önce sonlandırılması gerekmektedir. Aksi halde işlem sırasında yoğun bir kanama söz konusu olabilir.

Dolgu İşlemi

Bu işlem uzun süren operasyonlarla gerçekleşmiyor. Yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede dolgu işlemi son buluyor. İşlem öncesi bölgesel bir anestezi uygulanıyor. Ardından da uzman doktorunuzun daha önce belirlediği noktalardan iğne kullanılarak dolgumaddesi enjekte ediliyor.

Dolgu İşlemi Sonrası

İşlem sonrası ufak çaplı morluklar oluşabilir. Bu durumu en aza indirmek için işlem sonrası bir miktar buz uygulaması yapabilirsiniz. Operasyondan sonra birgün boyunca makyaj uygulaması yapmamalısınız. Birgünün sonunda makyaj yapabilir ve oluşan morlukları kapatabilirsiniz. Uygulama sonrası doktor kontrollerinizi ertelemeden, doktorunuzun belirlediği tarihlerde kontrollerinizi yaptırmalısınız. Doktorunuz eğer gerek görürse değişiklik ve düzeltmeler yapabilir bu durum dabir ya da iki hafta içinde kesinleşir.Dudak dolgusu işlemi sonrasında doktor tavsiyesine uymayan ve kontrollerini düzenli yaptırmayan hastaların dolgusunda problemler yaşanabilir. Bu sebeple uzman doktorunuzun tavsiyelerine uymalı ve kontrollerinizi kesinlikle aksatmamalısınız. Aksi halde daha büyük sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git