Düğün Gününüzde Harika Görünün

Düğün Gününüzde Harika Görünü
22 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Düğün Gününüzde Harika Görünün

Düğün günü kuşkusuz bir kadının en güzel ve kendini en özel hissetmek istediği gündür. O güne dair yapılacak pek çok düğün günü hazırlığı var. Düğün salonundan eşyaların seçimine kadar çeşitli hazırlıklar sizi bekliyor olacak. Bunca hazırlık arasında kendinizle ilgilenmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Çünkü günün yıldızı gelin olarak siz olacaksınız ve onlarca fotoğraf ile o günü ölümsüz hale getireceksiniz. Peki, o gün ışıl ışıl paralayan bir tene sahip olmak istemez misiniz? Bütün gözler sizin üzerinizdeyken yorgun bir görüntüyü mü yoksa enerjik bir görüntüyü mü tercih edersiniz?

Hazırlıklara Erken Başlayın

Düğün günü için kendinizi hazırlamaya birkaç ay önceden başlamanız gerekir. Cildin düğün telaşı içinde yenilenmesi, kendine gelmesi ne yazık ki kısa sürede olmayacaktır. Bu nedenle standart bir cilt bakımı yaptırmayı son ana bırakmayın. Düğüne birkaç ay kalacak şekilde etkili bir cilt bakımı yaptırmaya başlayın ve bu bakımı 15 günde bir ya da ayda bir muhakkak devam ettirin. Bunun yanı sıra o güne dek kullandığınız ürünlerde herhangi bir değişiklik yapmamaya özen gösterin. Yeni denediniz ürünler cildinizde tahriş, kızarıklık, sivilce, alerji gibi pek çok etki yaratabilir. Bu etkilerin izlerini silmek ise tahmin ettiğiniz kadar az zaman almayabilir. Bu nedenle düğün gününüze dek daha önceden bildiğiniz, kalitesine güvendiğiniz ve cildinize iyi gelen ürünleri kullanmaya devam edin.Kullandığınız Gıdalara ve Sigaraya Dikkat

Eğer sigara kullanıyorsanız düğün gününe kadar bunu bırakmaya ya da en azından azaltmaya gayret edin. Sigaranın cildinizde yarattığı tahribat bütün uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Cildinizin o gün parlaması için sigaradan uzak durun. Kahve tüketiminde de mümkün olduğu kadar kısıtlamaya gitmeniz gerekiyor. Eğer çok kahve tüketen biriyseniz bunu azaltmaya çalışın. Çünkü fazla kahve tüketimi cildinizde yorgun görünüm oluşturur. Ayrıca kahve fazlasıyla su tutan bir içecek olduğundan vücudunuzda ödem oluşmasına sebep olur ve bu ödemi atmak için uzun zaman gerekir. Bununla beraber aşırı yağlı yiyecekler sivilce ve akne oluşumuna sebep olduğundan yine düğünden bir süre önce tüketmeyi bırakmanız gerekenler listesinde yer alıyor.

Gülümseyin Herkes Sizi Çekiyor

Düğün gününüzde binlerce kamera ve fotoğraf makinesi sizi çekecek. Profesyonel çekimişleminden arkadaşlarınızın sosyal medyada paylaşacağı fotoğrafların çekimlerine kadar onlarca fotoğrafınız olacak. O halde parlak ve beyaz dişler için de harekete geçmeniz gerekiyor. Bunun için birkaç seanslık diş beyazlatma işleminden yardım alabilirsiniz. Doktorunuza danışarak birkaç ay içinde etkili gülüşlere sahip olabilirsiniz. Seansların ne kadar aralıkla yapılacağı doktorunuz tarafından belirleneceği için bu işlemi son anlara bırakmamanızda fayda var. Ayrıca bu süreçte yine sigara, çay ve kahve tüketimine de dikkat ederek yiyeceklerin dişlerinizde leke bırakmamasını sağlayarak harika gülüşler ile mükemmel pozlar verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git