Düğün Makyajı Nasıl Olmalı

Düğün Makyajı Nasıl Olmalı
2 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Düğün Makyajı Nasıl Olmalı

Bir kadının evlendiği gün hayatının en unutulmaz ve mutlu anlarından birisidir. Ve kişi o mutlu olduğu anda kendini güzel, bakımlı ve kusursuz görünmek ister. Uygun bir gelinlik, uygun bir saç modeli ve uygun bir makyaj mutluluğun dışa vurumudur. Bu yüzden düğün makyajı büyük önem taşır. Makyajın aşırı olması gelinin tazeliğine ve güzelliğine gölge düşürürken; yetersiz ve ortamı düşünerek yapılmayan makyaj hemen uçabilir. Peki, düğün makyajı nasıl olmalı diye sorarsak aşağıdaki maddeleri sıralayabiliriz.

Kusursuz Bir Düğün Makyajı Nasıl Olmalıdır?

  • Önceden mutlaka prova yapmalısınız. Makyözün kullanacağı malzemeleri görün, gerekirse kendi malzemelerinizi götürün.
  • Düğün makyajı yapılırken, önemli olan düğün ortamının, gelinlik modelinin, hatta kişiliğinize kadar her şeyin dikkate alınması gerekir. Nasıl görünmek istediğinize ait makyöze bilgi verirseniz her şey kolay olacaktır.
  • Kalıcı, su bazlı ve suya dayanıklı malzemeler kullanmaya özen göstermelisiniz. Gelin makyajının geneline baktığımızda özellikle göz makyajının ön planda olması gerekir. Ten ve göz renginize göre buğulu göz makyajı ya da açık, parlak ve çarpıcı renkler tercih edebilirsiniz.
  • Gelin makyajında uygulama alanları özellikle birbirinden ayrılmalıdır. Bunun anlamı gözaltları aydınlatılmasıdır ve allık o nedenle daha belirgin olmalı, kaşlar yüz ve göz şekline uygun olarak şekillendirilmelidir.
  • Makyajın yüzde uzun süre kalması için makyaj sabitleyicisini tercih etmelisiniz. Dekolte rengiyle yüz rengi arasında ten uyumu olmalı. Aksi takdirde ortaya korkunç bir görüntü çıkabilir.
  • Makyaja başlamadan önce yüzünüze baz aşamasının yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde yorgunluk gibi durumlar sizi olumsuz etkileyecek ve makyajınızın kalitesini düşürecektir.


Mevsimlere Göre Düğün Makyajı Nasıl Olur?

Düğün makyajı nasıl olmalı sorusu gelinleri, düğün yaklaştıkça telaşlandıran bir sorudur. Düğün zamanı sakinliğinizi korumalısınız. Dikkat etmeniz gereken ayrıntıları şöyle anlatabiliriz: Kapalı mekânlarda daha çarpıcı, açık hava mekanlarında daha soft bir makyaj tercih etmelisiniz. Ancak açık hava mekânlarında makyaj daha kısa sürede etkisini yitirdiği için daha doğal ve yumuşak görünümle ama kalıcı bir makyaj yapılması gerekir. Düğün makyajı nasıl olmalı denildiğinde; olabildiğince doğallığınızı korumaya çalışarak, oldukça etkili, profesyonel ve kendini belli etmeyen, gelin güzelliğinin önüne geçmeyen bir makyaj yaptırmalısınız.

Yüzünüzdeki bir böyleyi ön planda yapmak makyajınızı daha düzenli ve sade hale getirecektir. Mesela dudaklarınızı ön planda tutarak göz makyajınızı geri planda bırakmalısınız ya da tam tersine gözlerinizi ön plana çıkartarak diğer bölgeleri daha sade gösterebilirsiz.

Düğün Makyajının Profesyonellerin Yapması Neden Önemli

Düğün makyajı nasıl olmalı diye düşünürken makyajınızı yaptıracağınız kişileri de düzgünce seçmelisiniz. Düğün makyajı asla hata kabul etmez. Çünkü o anları ölümsüzleştiren, ilerde çocuklarınıza göstereceğiniz fotoğraflar, videolar olacaktır. Bu nedenle kusursuz görünmek için işini iyi bilen makyajın kalitesini ortaya koymuş insanlara makyajınızı yaptırmalısınız. Makyajdan önce bir cilt bakımı yaptırmalısınız. İki hafta önceden prova yapmalısınız. Profesyonel makyözün önceki yaptığı makyaj uygulamalarını görmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git