Düğün Makyajı

Düğün Makyajı
21 Mart 2016 tarihinde eklendi

Düğün Makyajı

Düğün, evlenme düğüne ve sünnet düğünü olmak üzere ikiye ayrılır. Evlenme düğününde başrolü gelin ve damat oynamaktadır. İkinci sırada gelinin ve damadın çekirdek ailesi gelmektedir. Sünnet düğünlerinde başrolde sünnet çocuğu ve anne baba, varsa sünnet çocuğunu kardeşleri gelmektedir. Düğünlerde şıklık, düğün sahibi ve davetli olmaya göre değişmektedir. Şık görünmenin, düğün sahiplerine yakınlık derecesine göre ayarlanması gerekmektedir. Uzak bir tanıdığın düğününe giderken sade bir tarz tercih edilmelidir. Düğünler, dostlukların, vefanın gösterildiği seremonilerdir. Davet edilen bir düğüne özenli, iyi hazırlanarak gitmek ve takı takmak, düğün sahibine gösterilen saygı ve sevgi anlamına gelmektedir. Düğünlerde düğün makyajı çok önemli bir detaydır.

Düğün Makyajı Üç Gruptadır

  1. Gelin makyajı


Evlenme düğününde gelin olacak kişinin makyajı, düğün makyajları içinde en önemli olanıdır. “Gelin makyajı” adıyla anılan, özel bir çalışma gerektiren bu makyaj, düğün öncesi gelinin yüzünde denenmelidir. Gelinin yüz şekline, göz ve saç rengine, yaşına, cilt ve estetik kusurlarına, mevsime ve gelinliğin tasarımına, göre birden çok deneme yapılmalı ve en uygun tonlara karar verilmelidir. İyi bir makyajın, bakımları yapılmış bir ciltte güzel duracağı unutulmamalıdır. Son 10 yıldır, düğün öncesi gelin bakım paketleri adındaki uygulamalarla, tüm vücut derisine yapılan özel bakımlar sayesinde, daha canlı bir cilt ve düğün öncesi oluşabilecek stresin azaltılması hedeflenmektedir. Düğün öncesi gelin bakım paketleri içerisinde, yüzdeki cilde uygulanan özel terapiler, gelin adayının, düğünde daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Tüm vücut ve yüz ayrı olmak üzere, özel masajların da olduğu bu paketler, gelin adayları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bakımla ışıldamış cildi üzerine, uygun tonlarda yapılmış doğru bir makyajla, evlilik gibi önemli bir dönüm noktasında, güzel görünmek mümkün olmaktadır. Gelin makyajında, kalıcılık süresi diğer makyaj malzemelerine göre daha fazla olan, profesyonel makyaj malzemeleri tercih etmek gerekmektedir. Tüm gece yüzde durması gereken makyajın dayanıklı olması önemli bir detaydır. Son dönemlerde, gelin adayının kuaförü de düğünde hazırda beklemektedir. Makyaj düşmesi olarak adlandırılan tabir sonucu, gecenin ilerleyen saatlerinde bozulmalar oluşan makyaj, hazırda bekleyen uzman tarafından tazelenmektedir. Bu tercih masraflı olmasının yanında, gelin adayı için konfor sağlayan bir tercihtir.

  1. Düğün sahiplerine yapılan makyaj

Gelinin ve damadın Annesi ve varsa kız kardeşlerine yapılan makyajlardır. Gelin makyajı kadar detaylı olmasa da, düğün sahiplerini davetlilerden ayıracak özellikte makyaj yapılması gerekmektedir.

  1. Düğün davetlisinin yapması uygun makyaj

Davetlinin, düğün sahiplerine yakınlık derecesi, makyajın yoğunluğunu etkileyen bir sebeptir. Yakınlık derecesi en yüksek davetlinin de, makyajı çok yoğun kullanması tavsiye edilmemektedir. Davetli makyajında, cilt makyajının yoğun yapılması önerilmektedir. Göz makyajının ağır yapılmaması gereken davetli makyajında, dudakların vurgulanması doğru bir tercih olmaktadır. Allık kullanımında da çok abartıya kaçmamak gerekmektedir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git